İSTANBULLULAR DİKKAT!

İstanbul Valiliği'nden Yoğun Kar Uyarısı İstanbul Valiliği, kar yağışının bugün de etkisini artırarak devam edeceğini belirterek vatandaşları uyardı.

İSTANBULLULAR DİKKAT!

İstanbul Valiliği, kar yağışının bugün de etkisini artırarak devam edeceğini belirterek vatandaşları uyardı.

Valilikten yapılan açıklamada, "Meteoroloji yetkililerince; yapılan son değerlendirmelere göre İstanbul İlinde devam eden kar yağışının Çarşamba günü de etkisini daha yoğun hissettirerek süreceği tahmin edilmektedir. Don ve buzlanmanın özellikle ara cadde ve sokaklarda araç trafiği ve yaya ulaşımında meydana getirebileceği olumsuz etkiler göz önüne alınarak, tedbir amacıyla, anaokulları ile ilk, orta ve liselerde eğitim ve öğretime 09 Ocak Çarşamba günü de ara verilmesi uygun görülmüştür. Aynı gün kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli personel ile hamileler de idari izinli sayılacaklardır." denildi.

YETKİLİLER, YARIN GÖRÜLECEK BUZLANMA VE DONA KARŞI UYARDI

Yetkililer, İstanbul'da yarın da etkili olacak şiddetli don ve karlı hava nedeniyle vatandaşları uyardı. Özellikle sürücülerin dikkatli olması gerektiğinin vurgulandığı açıklamada, Belediye'nin soğuk havalarla mücadelesinin devam edeceğine yer verildi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan yazılı açıklamada, sabah saatlerine kadar yapılan çalışmalar sonunda ana arterlerde kar ve buzlanma nedeniyle önemli bir aksama yaşanmadığı belirtildi. Geceden sabahın ilk saatlerine kadar bin 956 personelin kar küreme ve buzlanmaya karşı görev yaptığı vurgulandı. Çalışmalarda 735 araç, 12 bin 896 ton tuz ve 335 ton da solüsyon kullanıldığı açıklandı. İstanbul'daki evsizlerin soğuktan etkilenmemeleri için Metin Oktay Spor Tesisi'nde misafir edildikleri, bu kapsamda 471 kişinin bütün ihtiyaçlarının spor tesisinde karşılandığı ifade edildi.

BAZI İLÇELERDEKİ KAR KALINLIĞI

İstanbul'daki bazı ilçelerde kar kalınlığının da şöyle olduğu açıklandı: Bakırköy, Beşiktaş, Kadıköy, Üsküdar 8-12 cm; Fatih, Eyüp, Pendik 12-15 cm; Beylikdüzü, Ümraniye, Esenyurt, Kağıthane 18-25 cm; Şile, Başakşehir, Arnavutköy, Kartal ve Sarıyer'in yüksek kesimlerinde 35-45 cm; Çatalca ve Beykoz'un yüksek kesimlerinde 45-60 cm.

PERŞEMBEYE DİKKAT

Öte yandan açıklamada, Perşembe görü şiddetli don ve buzlanma olacağı belirtilerek, vatandaşların dikkatli olması istendi. Trafiğe çıkacak sürücülere yapılan çağrıda kar lastiği, zincir ve takoz gibi gerekli aletlerin bulundurulması gerektiği vurgulandı.

Güncelleme Tarihi: 09 Ocak 2013, 09:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER