Kadına Şiddete Karşı Bir Fırça Da Sen At

Kadına Şiddete Karşı Bir Fırça Da Sen At" temalı kitap ve resim sergisinin açılışı Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün ve Gelibolu Belediye Başkanı M. Mustafa Özacar'ın katılımıyla gerçekleşti. Büyükçekmece Belediyesi Dumlupınar Salonu'nda düzenlenen etkinlikte öldürülen 3600 kadının portrelerinden oluşan Şükran Üst'ün "Yüzleşme" adlı sergisinin de bulunduğu eserler gelen ziyaretçiler tarafından büyük ilgi gördü.

Kadına Şiddete Karşı Bir Fırça Da Sen At

Kadın ve Güç Derneği Başkanı Fatma Duman sergisinin açılış konuşmasında şiddete karşı ses oluşturmak istediğini ifade ederek, "Kadına karşı bir fırça da sen at kadına karşı şiddete farkındalık oluşturmak, ses oluşturmak için birlikte toplandığımız bu güzel, anlamlı güne hepiniz hoş geldiniz. Öncelikle böyle güzel bir etkinlikte bize desteklerini veren Belediye Başkanımız Dr. Hasan Akgün'e, bu organizasyonu beraber yaptığımız Meclis Üyesi Gülderen Başkan'a teşekkür ediyorum. Şiddete karşı bir fırça da sen at temalı programımızın cümlesi o kadar çok şey ifade ediyor ki, hepimiz biliyoruz dünyada özellikle Türkiye'de kadına şiddet her anlamda fiziksel, psikolojik baskı giderek artmakta. Kadın cinayetleri son zamanlarda vahim duruma geldi. Dünyada ve Türkiye kadın şiddetlerinde 26'ıncı sırada. Çözüm için maalesef çok eksikliğimiz var. Kadınları güldürelim. Kadın gülerse dünya güler" dedi.2-8 Ekim tarihlerinde ziyarete açık...

Ayrıca kadına şiddete karşı farkındalık oluşturmak ve ses oluşturmak için düzenlenen "Kadına Şiddete Karşı Bir Fırça Da Sen At" temalı sergi ziyaret etmek isteyenler için Büyükçekmece Belediyesi Dumlupınar Salonu'nda 2-8 Ekim tarihlerinde ziyarete açık olacak.

Mehmet

YORUM EKLE
YORUMLAR
Kahraman EROĞLU
Kahraman EROĞLU - 2 hafta Önce

Çok güzel bir etkinlikti organize edenlerin eline sağlık

SIRADAKİ HABER