Kim Milyoner Olmak İster? yarışmasında 1 milyonluk soruyu doğru bildi

Kim Milyoner Olmak İster? yarışmasında Arda Ayten 1 milyonluk soruyu doğru bildi ve büyük ödülün sahibi oldu...

Kim Milyoner Olmak İster? yarışmasında 1 milyonluk soruyu doğru bildi


Dünyanın en çok sevilen ve Türkiye'de televizyon ekranlarının en çok izlenen bilgi ve kültür yarışması Kim Milyoner Olmak İster? yeni bölümüyle ATV ekranlarında izleyicisi ile buluştu.

Kenan İmirzalıoğlu’nun sunduğu Kim Milyoner Olmak İster'de yarışmacı Arda Ayten 1 Milyonluk On kıtadan oluşan İstiklal marşında bu kelimelerden hangisi diğerlerinden daha az geçer? sorusunu doğru cevaplayarak büyük ödülün sahibi oldu..

ARDA AYTEN KİMDİR? 
Kitaplara karşı büyük bir ilgisi olduğunu dile getiren Arda Ayten, henüz 19 yaşında olan ve lisans eğitimine ise Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi'nde devam ediyor.
Genç yarışmacı, yarışmadan kazandığı parayla çok daha fazla kitap alıp okuyacağını paylaşmasıyla hemen herkesin takdirini ve beğenisini kazandı.Kitaba karşı derin bir ilgisi olan ve bu nedenle harcamalarını ağırlıklı olarak kitap üzerine yaptığını ifade eden Arda Ayten, bu yıl içerisinde toplamda 100'ü aşkın kitap okuduğunu dile getirdi.
Şimdiye kadar dört adet kitap yazdığını izleyicilerle paylaşan Arda Ayten'in ''Param olmadığı için senede sadece 150 kitap okuyabiliyorum'' şeklinde açıklamalarda bulunması seyircilerin gönlünü fethetti.
Yarışma boyunca bilgisini ve kültürünü konuşturarak başarılı bir performansa imza atan Tıp Fakültesi öğrencisi Arda Ayten, anne ve babasının 4 yaşında iken boşandıklarını belirterek babasının şimdiye kadar kendisini asla arayıp sormadığını dile getirmesi yürekleri dağladı.
Arda Ayten, kendisine Murat Yıldırım'ın yönelttiği bütün soruyu doğru biçimde yanıt verip uzun bir zamanın ardından bir ilki yaşatarak 1 milyon değerindeki soruya kadar ulaştı. Dün Kenan İmirzalıoğlu sunumu ile ekrana gelen yeni sezonda son soruyu da bilerek 1 milyonun sahibi oldu. 
Güncelleme Tarihi: 06 Ekim 2019, 12:28

Mehmet

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER