Koronavirüs tedavi yöntemleri işe yaramazsa ne olacak? Korkutan 'sonbahar' açıklaması

ABD Başkanı Donald Trump'ın koronavirüs ile mücadele için oluşturduğu mücadele timinde yer alan Dr. Anthony Fauci açıklamalarda bulundu. Fauci, "Eğer tedavi yöntemleri işe yaramazsa, kötü bir sonbahar ile karşı karşıya kalacağız" dedi.

Koronavirüs tedavi yöntemleri işe yaramazsa ne olacak? Korkutan 'sonbahar' açıklaması

Koronavirüs sayesinde sadece ABD’nin değil uluslararası kamuoyununda yakından tanıma fırsatı bulduğu doktor Anthony Fauci, dün Washington DC’de açıklamalarda bulundu.

Katıldığı The Economic Club etkinliğinde söz alan Dr. Fauci, “Eğer koronavirüs tedavileri yakında işe yaramazsa ABD çok kötü bir sonbahara girecek. İşletmelerin erken açılması ise ABD’nin son haftalarda elde ettiği başarılı mücadeleyi ortadan kaldıracaktır” ifadesini kullandı.

Sokağa çıkma yasaklarının kaldırılmasının ardından koronavirüsün gezegenden yok olmayacağını dile getiren Fauci, “Şunu aklımızda tutmamız gerek virüsün geri gelmesi kaçınılmaz  ve hatta asla gitmemesi de” dedi.

“AŞI KONUSUNDA İYİMSERİM AMA…”


Resmi verilere göre vaka sayısının 1 milyonu geçtiği ABD’nin koronavirüs politikasını şekillendiren isimlerden biri olan Fauci, “Bilim insanlarının bir aşı bulma konusunda dikkatli bir şekilde iyimserim. Fakat bir aşının ne kadar hızlı geliştirilebileceğine dair bir şey söyleyemem” yorumunu yaptı.

ABD’de bazı işletmelerin tekrar açılması ile ilgili ise Fauci, “Bunların erken açılması ABD’yi birkaç hafta önce içinde olduğu krize geri götürür. Böyle bir geri sekme bizi birkaç hafta önce içinde bulunduğumuz aynı gemiye gönderir” dedi.

Zeynep Vural

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER