Meteoroloji'den il il sağanak uyarısı!

Hava durumu ile ilgili Meteoroloji il il uyardı. Sağanak yağışın etkili olacağını belirten Meteoroloji, yurdun hava sıcaklığında önemli bir değişiklik olmayacağını açıkladı.

Meteoroloji'den il il sağanak uyarısı!

Hava durumu ile ilgili Meteoroloji il il uyardı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, Ardahan çevreleri ile Adana'nın kuzey ve Kahramanmaraş'ın batı kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Sağanak yağışların Marmara'da İstanbul Anadolu Yakası, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Bursa, Balıkesir, Bilecik, Çanakkale'nin doğusu, İç Ege'de Kütahya, Afyonkarahisar, Uşak, Denizli, Manisa'nın doğusu, Göller Yöresi (Isparta, Burdur) İç Anadolu'da Ankara, Eskişehir, Çankırı'da, Batı Karadeniz'de Bolu, Düzce, Zonguldak, Bartın, Kastamonu'da etkili olması bekleniyor.  Yağışların Çorum çevrelerinde kuvvetli (21-50 kg/m2), Batı Karadeniz'in iç kesimlerinde yerel olarak çok kuvvetli (51-75 kg/m2) olacağı belirtildi.

Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik olmayacağı, ülke genelinde mevsim normalleri civarında, iç ve batı bölgelerde yer yer altında seyredeceği tahmin ediliyor.

Rüzgarın ise yurtta kuzeybatı kesimler ile Karadeniz kıyılarında kuzey, güney ve iç kesimlerde güney ve güneybatı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Akdeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu'nun güney ve doğusu ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve batısında yer yer kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esmesi bekleniyor.

Zeynep Vural

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER