MUTLU EVLİLİĞİN SIRLARI ANLATILDI

Hayatın her noktasına parmak basmak için çeşitli etkinlikler düzenleyen Beylikdüzü Belediyesi, Kültür-Sanat Etkinlikleri kapsamında, evliliğin nüanslarının anlatıldığı bir seminere ev sahipliği yaptı.

MUTLU EVLİLİĞİN SIRLARI ANLATILDI
 Evlilik ve İlişki Danışmanı Süleyman A. Örnek’in anlatımıyla esprili bir dille “Mutlu Evlilik, Mutlu Bireyler” seminerinde tüm detaylar konuşuldu.

 

Beylikdüzü halkı mutlu evliliğin sırlarını dinledi, sorularla kişisel sorunlarına da yanıt aradı. “Mutlu Evlilik, Mutlu Bireyler” seminerine katılım gösteren vatandaşlar, Evlilik ve İlişki Danışmanı Süleyman A. Örnek’ten tüm detayları dinledi. Evliliğin ilk zamanlarında “Erkekler Mars’tan Kadınlar Venüs’ten” yaklaşımıyla hareket edilerek, farklılıkları göz önünde bulundurarak yola çıkılırsa, adaptasyon sürecini aşmanın daha kolay olduğunu belirten Örnek, aşk bittikten sonra da ilişkiyi dostluk, arkadaşlık, sırdaşlığa çevirebilmek gerektiğini söyledi.

 

Sevgi Göstermenin 5 Şekli

 

Seminerde, boşanmaların %40’ının ilk 5 yılda olduğu bilgisi verilirken, boşanmaların artmasının en büyük sebeplerinden biri olarak sosyal medya alışkanlığı gösterildi. Sevginin 5 çeşit dili olduğunu söyleyen Örnek, onay sözleri, armağan, fiziksel temas, nitelikli beraberlik ve hizmet etmekten hoşlanmak davranışlarını seyircilerin sorularına da yanıt vererek örneklerle anlattı.

 

“Kadınlar Asla Unutmaz”

 

Mutlu evliliğin sırrının iyi ve nitelikli bir iletişim olmasının yanı sıra, evliliğin 3 kişilik olduğunu belirten Örnek, “Kadın, erkek ve ilişki hafızası. Bunların 3’ü birliktedir. Kadın hiçbir zaman unutmaz” dedi. Ayrıca ilişkiyi ve kişisel gelişimi destekleyici kitaplardan da söz eden, kitap tavsiyelerinde bulunan Örnek, seminer bitiminde anlatımın içine dahil olarak örnekler veren ve katkı sunan dinleyicilere teşekkür etti.

 

Güncelleme Tarihi: 19 Aralık 2014, 15:47

Zeynep Vural

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER