Piranalar bir haftada 4 kişiyi öldürdü, 20 kişiyi yaraladı!

Paraguay'da yılbaşından bu yana piranalar 4 kişiyi öldürdü, 20 kişiyi de yaraladı. Olaylar yerel halkın endişelenmesine sebep oldu.

Piranalar bir haftada 4 kişiyi öldürdü, 20 kişiyi yaraladı!

Paraguay'da önceki gün hakkında kayıp bildirimi yapılan kişinin cesedi nehirde bulundu. Adli tıp incelemesinde adamın boğularak öldüğü, yüzünde ve ayaklarında ısırık izlerine rastlandığı bildirildi.

İLK KİŞİ DEĞİL

2 Ocak'taki bir başka olayda, 22 yaşındaki bir erkek Asuncion'un güneyinde, Paraguay Nehri yakınında piranaların saldırısına uğradı. Vahşi balıkların saldırı sırasında su altına çektiği genç kayboldu. Ailesi, olayın ardından polisle temasa geçti ve kısa süre sonra bulunan gencin cesedinde balığın derin ısırık izleri olduğu görüldü.

YÜZLERİNDE ISIRIKLAR VAR

Puerto Rosario kasabasında Paraguay Nehri'nde yüzmeye giden 49 yaşındaki bir adam pirana saldırısı sonucu boğularak öldü. Otopsi raporuna göre, adamın yüzünde ısırık izlerine rastlandı.

20 KİŞİ YARALANDI

Öte yandan, Villa Florida'daki Tebicuary Nehri'nin bir kısmında gerçekleşen pirana saldırılarında iki genç hayatını kaybetti. Itapua'da ve diğer sahil bölgelerinde de yüzenlerin piranalar tarafından ısırıldığını belirten 20 kişiye ait rapor kaydedildi.

Piranalar, genellikle insanlara saldırmayan, omnivor (her şeyi yiyen) bir balık türü.

Zeynep Vural

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER