Pitbull saldırısına uğrayan Asiye Ateş'in annesine ilk sorusu bu oldu!

Tüm Türkiye'yi üzen pitbull saldırısı görüntülerinin ardından minik Asiye'ye 4 saatlik doku nakli yapıldı. Minik Asiye'nin doku nakli operasyonuna girmeden önce annesine sorduğu soru ise yürek burktu.

Pitbull saldırısına uğrayan Asiye Ateş'in annesine ilk sorusu bu oldu!

Gaziantep'te oturdukları sitenin bahçesinde oynadığı sırada pitbull cinsi 2 köpeğin saldırısında ağır yaralanan Asiye Ateş (4) Türkiye'nin gündeminde olmaya devam ediyor.

Antalya'da yapılan 4 saatlik doku naklinin ardından uyutulmaya devam ediliyor. Sabah'ın haberine göre, minik Asiye'nin doku nakli operasyonuna girmeden önce annesi Zübeyde Ateş'e "Yüzüm iyileşecek mi?" diye sorduğu annesinin ise "Ömer hocamız senin yüzünün iyileştirecek. Eskisi gibi olacaksın" diyerek moral verdiği öğrenildi.

TAM İYİLEŞMESİSİ BİR YIL SÜREBİLİR

Operasyonu gerçekleştiren Prof. Dr. Ömer Özkan, şu bilgileri paylaştı: "Asiye'deki normal bir doku kaybı değil, ciddi bir yaralanma. Yüzündeki sinirlerde ciddi hasarlar, çene ve kulakta 3 boyutlu kayıplar vardı. Yüzüne ve saç derisine operasyon yaptık. Sırtından ve bacağından doku nakilleri gerçekleştirdik. Nakledilen dokunun tutması önemli. Birkaç gün doku tutmama riski var. Yoğun bakımdan uyandırıldıktan sonra nakledilen dokularının takibini yapacağız.

 İki hafta sonra gelişmelere bakılarak değerlendirme yapacağız ve yeniden doku nakline başlayacağız. Yüz felci riski bulunuyor, gerekirse o konuda da müdahalede bulunacağız. Bu süreçte bir sorun çıkmazsa ve hayati tehlike riski tamamen ortadan kalktıktan sonra diğer işlemleri yapmaya başlayacağız.

Yüz nakli gerektirecek bir durum söz konusu değil. Ciddi bir travma geçirmiş. Elimizden geleni yapacağız. Tam iyileşme bir yılı bulabilir. Ailenin de morali iyi. Çocuğu zamanında kurtarmışlar."

SİTE YÖNETİMİNE SGK İNCELEMESİ

Öte yandan SGK, olaydan sonra Hüseyin Ateş'i işten çıkaran Nevşan Site Yönetimi hakkında inceleme başlattı. Cuma günü siteye giden 2 SGK müfettişi firmanın evraklarını inceledi.

İnceleme sürecinin başlamasıyla en geç hafta içinde işlemlerin tamamlanacağı ve herhangi bir usulsüzlük tespit edilmesi halinde firmaya ceza kesilebileceği öğrenildi.

Zeynep Vural

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER