Sıcaklık batıda 3 derece artacak, doğuda 3 derece azalacak

Hava sıcaklığı, batı bölgelerde 1 ila 3 derece artacak, doğu kesimlerde 1 ila 3 derece azalacak.

Sıcaklık batıda 3 derece artacak, doğuda 3 derece azalacak
Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nce yapılan son değerlendirmelere göre, Marmara'nın doğusu, Doğu Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgeleri ile Afyonkarahisar ve Kütahya çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların; Doğu Akdeniz kıyıları, Orta ve Doğu Karadeniz kıyı kesimi ile Güneydoğu Anadolu'da yağmur ve sağanak, diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

Rüzgar ise genellikle kuzey  ve kuzeybatı yönlerden, güneydoğu kesimlerde güney yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara, Kıyı Ege, Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarında yer yer kuvvetli olarak esecek.

-KUVVETLİ RÜZGAR-

Rüzgarın Marmara, Kıyı Ege, Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarında kuzey ve kuzeybatı yönlerden yer yer kuvvetli olarak esmesi beklenirken Meteoroloji, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli olunması gerektiğini bildirdi.

-ÇIĞ TEHLİKESİ-

Meteoroloji, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu, Akdeniz bölgesinin yüksek kesimleri ile Toroslar mevkiinde çığ tehlikesi bulunduğunu bildirdi ve vatandaşların dikkatli olmasını istedi.

-BUZLANMA VE ZİRAİ DON-

Yurt genelinde beklenen buzlanma ve don olayı ile birlikte zirai faaliyetlerin devam ettiği Batı Karadeniz, Marmara, Ege ve Batı Akdeniz kıyılarında hafif, kıyıya bakan iç kesimlerde orta kuvvette don riski bulunuyor. Bu riske dikkat çeken Meteoroloji, "Tarımsal faaliyetlerle uğraşan vatandaşlarımızın ve ilgililerin tedbirli ve dikkatli olmaları gerekmektedir" ifadelerini kullandı.

-BÖLGELERDE HAVA DURUMU-

MARMARA: Çok bulutlu, bölgenin doğusu ile Kırklareli ve Tekirdağ'ın doğu ilçelerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

EGE: Çok bulutlu, Afyonkarahisar ve Kütahya çevrelerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

AKDENİZ: Çok bulutlu, Doğu Akdeniz'in yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; kıyı kesimlerde yağmur ve sağanak, iç ve yüksek kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

İÇ ANADOLU: Çok  

bulutlu, bölge genelinin aralıklı kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

BATI KARADENİZ: Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ORTA VE DOĞU KARADENİZ: Çok bulutlu, bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; kıyılarda yağmur, iç kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

DOĞU ANADOLU: Çok bulutlu bölge genelinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Çok bulutlu, bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle yağmur, yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur şeklinde olması bekleniyor.

-BAZI İLLERDE HAVA DURUMU-

İSTANBUL: Çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı. (4)

ANKARA: Çok bulutlu aralıklı hafif kar yağışlı.(3)

İZMİR: Parçalı ve çok bulutlu.(7)

ADANA: Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı.(13)

ANTALYA: Parçalı ve çok bulutlu.(13)

SAMSUN: Çok bulutlu, aralıklı yağmurlu. (9)

TRABZON: Çok bulutlu, aralıklı yağmurlu.(9)

ERZURUM: Çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı.(0)

DİYARBAKIR: Çok bulutlu, yağmurlu, yüksekleri karla karışık yağmurlu.(8)
Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2015, 10:57

Zeynep Vural

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER