Tek eksikleri sıcak bir yuva

Başakşehir Belediyesi, olumsuz şartlarda yaşamak zorunda kalan kedileri koruma altına alarak, vatandaşların sahiplenmesi için girişimde bulundu.

Tek eksikleri sıcak bir yuva

Geçtiğimiz aylarda Altınşehir’de bir vatandaşın evinde olumsuz şartlarda yaşayan çok sayıda kedi, Başakşehir Belediyesi Sağlık ekiplerince koruma altına alınmıştı.
Kediler güvenli bir şekilde, belediyeye ait ‘Kısırlaştırma ve Rehabilitasyon Merkezi’ne getirilerek sevimli hayvanlar veteriner hekimler tarafından tek tek sağlık kontrolünden geçirilerek tedavi altına alınmıştı.

Bulunduklarında olumsuzşartlarda yaşayan kediler, uygulanan tedavi ve beslenme programıyla eski sağlıklarına kavuşmaya başladılar.
Bu arada, tedavileri biten kedilerin şimdi tek eksiği ise kalacak bir yuva. Kedileri sahiplenmek isteyen vatandaşlarımız, www.basaksehir.bel.tradresinde yayınlanan habere göre T.C kimlik fotokopisi, ikametgah belgesi ya da ikamet adresini gösteren elektrik, su, telefon faturalarından her hangi bir belgeyle; hafta içi 10:00-15:00 saatleri arasında Başakşehir Kısırlaştırma ve Rehabilitasyon Merkezi’ne başvuru yaparak kedileri sahiplenebilecekler.

Güncelleme Tarihi: 06 Aralık 2012, 09:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER