Uzaya çıkış için bilet fiyatları belli oldu!

İngiliz iş insanı Richard Branson'un kurduğu uzay yolu şirketi Virgin Galactic, uzay seyahatleri için bilet fiyatlarını açıkladı. Branson, Temmuz ayının başında uzaya çıkmıştı.

Uzaya çıkış için bilet fiyatları belli oldu!

Uzay yolculukları için milyarder iş insanlarının çalışmaları devam ederken, İngiliz iş insanı Richard Branson'ın kurduğu uzay yolu şirketi Virgin Galactic, bilet fiyatlarını duyurdu.

11 Temmuz'da Richard Branson ile birlikte uzaya yolculuk yapan  Virgin Galactic, uzaya gitmek isteyenler için bilet fiyatlarını resmen açıkladı.

Yapılan açıklamada “uzay turistlerine” üç farklı bilet opsiyonu sunulacağı belirtildi. Yolcuların tek koltuk, çoklu koltuk paketi ya da uçuştaki bütün koltukları satın alma seçeneği sunulacak. Koltuk fiyatlarının 45.000 dolardan başladığı belirtilirken, bir sonraki uçuşun Eylül ayının sonunda yapılacağı kaydedildi.

11 Temmuz’da New Mexico çölünde bir uçuş gerçekleştiren Branson, böylelikle 17 yıl önce başlattığı bu projede uzaya gitmeyi başarmıştı.

MİLYARDERLERİN UZAY SAVAŞI

Haziran ayında Virgin Galactic, ABD Havacılık Kurumu’ndan resmi onay almıştı. Branson gibi Amazon’un kurucusu Jeff Bezos da kendi şirketini kurmuş ve Branson’dan birkaç gün sonra uzaya çıkmıştı. Öte yandan Elon Musk’ın şirketi SpaceX de bir süredir ABD’nin önde gelen kurumlarından NASA ile birlikte çalışmalarını sürdürüyor.

Zeynep Vural

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER