VATANDAŞLAR, EMPATİ KAFE’DE EMPATİ YAPTI

Beylikdüzü Belediyesi Engelli ve Rehabilitasyon Birimi, 4-7 Aralık tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde sürecek Engelsiz Yaşam Fuarı’nda yerini aldı.

VATANDAŞLAR, EMPATİ KAFE’DE EMPATİ YAPTI

Fuar alanında stant kuran Beylikdüzü Belediyesi vatandaşları, kendilerini engelli bireylerin yerine koyarak tekerlekli sandalyede oturdukları Empati Kafe’de ağırlıyor. Kafede vatandaşlara çay kahve servisini ise engelli vatandaşlar yapıyor. Belediyenin bu organizasyonu sayesinde ziyaretçiler kısa da olsa engellilerin yaşamı hakkında empati kuruyor.

 Engelsiz Yaşam Fuarı CNR’da başladı. 4-7 Aralık tarihleri arasında devam edecek fuara belediyeler yoğun bir katılım gösteriyor. Engelsiz yaşam için farkındalık yaratacak projeler geliştiren Beylikdüzü Belediyesi Engelli ve Rehabilitasyon Birimi ise dikkat çekecek bir fikir ile fuara katıldı.

Tekerlekli sandalyelerden oluşan “Empati Kafe” de vatandaşları ağırlayan ve kendilerini engelli bireyler gözünden değerlendirmelerini bekleyen Beylikdüzü Belediyesi, ziyaretçilerin bizzat kafeye gelerek tekerlekli sandalyelere oturmalarına ve servislerinin engelli vatandaşlar tarafından gerçekleştirilmesine imkan tanıdı. Beylikdüzü Belediyesi böylece engelsiz vatandaşların farklı bir bakış açısı kazanmalarına da yardımcı oldu.

 “Gereken Adımları Atacağız”

 Beylikdüzü Belediye Başkan Yardımcısı Emel Turan ve Belediye Meclis Üyesi Ahmet Bağbekleyen fuarın ilk gününde belediye standını ziyaret etti ve çalışmaları yakından takip etti. Başkan Yardımcısı Turan, “Belediye olarak Engelli Birimimiz ile sorun ve aksaklıkları aşacak bir vizyon ile hareket ediyoruz.

Bu fuar hem belediyelerin çalışmalarını takip etmek hem de bizim kendi projelerimizi vatandaşlara tanıtmak, engelli vatandaşlarımıza yardımcı olmak amacıyla çok önemli. Burada karşılıklı fikir ve işbirlikleri geliştirerek engelsiz bir yaşam için gereken adımları fazlasıyla atacağız” diye konuştu. Beylikdüzü Belediyesi Sağlık İşleri Müdürü Fatma Hoşgöz de ziyaretçilerin merak ettikleri konularda, onları aydınlattı ve birim hizmetleri hakkında bilgilendirdi. Belediye yönetimi aynı zamanda Empati Kafe’de oturarak zaman da geçirdi. 
Milletvekili Tunay Tekerlekli Sandalyede…

 Fuarda Beylikdüzü Belediyesi Engelli ve Rehabilitasyon Birimi’ne hoş bir ziyaret de gerçekleşti. İstanbul 3. Bölge CHP Milletvekili Faik Tunay ve Sanatçı Mustafa Topaloğlu belediye standına gelerek, yetkililerle sohbet etti. Milletvekili Tunay ise Empati Kafe’ye oturarak, “Engelli vatandaşlarımızın ne hissettiklerini az da olsa hissedebilmek için empati kurabilmek çok önemli” dedi.

Güncelleme Tarihi: 05 Aralık 2014, 09:22

Zeynep Vural

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER