Yeni yılın ilk bebekleri

Yeni yılın ilk bebekleri
İstanbul'da yeni yılın ilk bebeği, Süleymaniye Doğum ve Kadın Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi Semiha Şakir Zeytinburnu Ek Hizmet Binasında dünyaya geldi
Temizlik görevlisi Barış Eşiter'in ev hanımı olan eşi Nadiye Eşiter (24), saat 00.01'de sezaryenle 3 kilo 580 gram ağırlığında ve 50 santimetre boyunda bir kız bebek dünyaya getirdi. Bebeğe ''Beyzanur'' ismi verildi.

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Eşiter ailesini hastanede ziyaret etti.
Yeni yılın son akşamında anneleri ve yeni dünyaya gelen bebekleri ziyaret etmek amacıyla hastaneye geldiğini söyleyen Mutlu, ''Bugün yılın son günü. Şu an 19 yavrumuz dünyaya geldi. Yeni doğan bebeklerin yeni yılla birlikte çok sağlıklı olmasını, aileleri ve milletimiz için de hayırlı evlatlar olmasını diliyorum. Allah ömürlerini mutlu, sağlıklı kılsın'' diye konuştu.

Herkes yeni yılda eğlenirken, burada görevleri başında olan başta Başhekim Celal Yola olmak üzere tüm sağlık çalışanlarını kutlayan Mutlu, yine görev yapan diğer kamu personeli ve basın mensuplarına da hayırlı bir yıl diledi.
Mutlu, ''Yeni yılın ülkemize sağlık, mutluluk, birlik ve beraberlik getirmesini temenni ediyorum'' dedi.

İstanbul'un değişik bölgelerinde yeni yıl dolayısıyla kutlamalar düzenlendiğini ifade eden Vali Mutlu, şöyle devam etti:

''Şu ana kadar yeni yılla ilgili bana hiçbir olumsuz olay intikal etmedi. Bana ulaşan herhangi bir hadise yok. Bütün bir gece boyunca da yeni yılın sükunetle birlikte, mutlu ve huzurlu bir şekilde kutlanmasını diliyorum. Emniyet teşkilatımızın hemen hemen yarısı İstanbul'un emrinde. Bütün emniyet teşkilatı İstanbullular için şu anda görev başında. Aileleri evlerinde, kendileri de görevlerinin başında olan emniyet görevlilerimizi de tebrik ediyorum.''

Vali Mutlu, açıklamasının ardından, eşi Gül Mutlu ile birlikte Beyzanur bebeğin odasına gitti. Mutlu, bebeği bir süre severek, altın taktı.

Beyzanur'un babası Barış Eşiter de gazetecilere yaptığı açıklamada, kızlarının aileye katılmasından dolayı mutlu olduklarını belirterek, ''5 yaşındaki oğlumla birlikte, eşimin de bir an önce sağlığına kavuşarak aramıza dönmesini bekliyoruz'' dedi.
Bu arada, Vali Mutlu, hastaneden ayrılırken sağlık görevlilerine gül dağıttı.

İzmir

İzmir'de, yeni yılın ilk bebeği, Ege Doğumevi ve Kadın Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde dünyaya geldi.

Bir yıllık evli olan ve bir restoranda garson olarak çalışan Ali Kızıltan (34) ile ev hanımı Dilek Kızıltan (28) çiftinin saat 00.03'te dünyaya gelen bebeği, İzmir'de yeni yılda dünyaya gelen ilk bebek oldu.

Kız olan ve ''Asminsu'' adı verilen bebeğin 50 santimetre boyunda ve 3 kilo 450 gram olarak dünyaya geldiği, annesi ve bebeğin sağlık durumunun iyi olduğu bildirildi.
İlk kez baba olan Kızıltan, çok mutlu olduğunu ve 2011 senesinin bebeğine ve ailesine sağlık ve mutluluk getirmesini diledi.

Çocuğunun vatana millete hayırlı bir evlat olmasını temenni eden anne Kızıltan ise çocuk sahibi olmanın tarif edilemez bir duygu olduğunu ifade etti.

Denizli

Denizli'de yeni yılın ilk bebeği Servergazi Devlet Hastanesi'nde dünyaya geldi. 8 yıllık evli olan kuaför Cevahir ile ev hanımı Yüksel Şekerci çiftinin saat 00.02'de dünyaya gelen ilk bebeğine Alperen ismi verildi. 3 kilo 800 gram doğan bebeğin sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Baba olmanın sevinciyle gözyaşlarını tutamayan Cevahir Şekerci, 2011 yılının bebeğine ve ailesine sağlık, mutluluk getirmesini diledi. Çocuğunun vatana millete hayırlı bir evlat olmasını temenni eden Yüksel, ''Bebeğimin doğum zamanını beklemek epey bir stresli geçti. Ama şimdi çok mutluyum. Umarım yeni yılın bütün olumlu sonuçları bebeğimize yansır'' dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.