1 litre benzinle 100 kilometre yol

İstanbul'da 12 Nisan tarihinde ziyaretçilere kapılarını açan 'UNIBIKE Bisiklet ve Bisiklet Ekipmanları Fuarı'nda en dikkat çeken ürünlerden biri de benzin motoru takılan bisiklet oldu.

1 litre benzinle 100 kilometre yol
 Fuarda benzin motorlu bisikleti sergileyen Çakır Aga Motorlu Taşıtlar Genel Müdürü Cem Çakıroğulları'nın verdiği bilgiye göre katlanabilir özelliği de olan bisiklet, 1 litre benzin ile 100 kilometre yol gidiyor. Çakıroğulları, bisikletin fiyatının 5 bin lira olduğunu ve yıllık bin adet satış rakamına ulaştıklarını da belirtti.


Kilometrede 6 kuruş yakıyor

Ürünü ziyaretçilerle buluşturan Çakır Aga Motorlu Taşıtlar Genel Müdürü Cem Çakıroğulları, "Bisikletimizin en önemli özelliği 1 litre benzin ile 100 kilometre yol gidebilmesi. Kilometrede 6 kuruş yakıyor. Bunları yaparken 45 kilometre son hızı var. Yüzde 12 eğim çıkabilme kabiliyeti var. Motorumuz 4 zamanlı bir motor ve piyasada bulunanların en küçüğü. Kendi karteri (yağ tankı) de olduğu için benzine ekstradan yağ karıştırma derdiniz yok. İlk vitesimizi arabanın birinci vitesi gibi düşünebiliriz. Tork vitesi yokuşları tırmanmanızı ve hızlanmanızı sağlıyor. Son vitese doğru yani beşinci vitese geçtiğinizde hızımız artıyor ve 45 kilometre hız yapabiliyoruz" dedi. Bisikletin fiyatının 5 bin lira olduğunu da ekleyen Çakıroğulları, yıllık bin adet satış rakamına ulaştıklarını belirtti. Çakıroğulları ayrıca, "Alüminyum şaseli ve v fren yuvaları olan bisiklete sahipseniz, kendi bisikletinize motor ve şaseyi 3 bin liraya takabiliyoruz" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 15 Nisan 2019, 08:54

Zeynep Vural

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER