6 AYDA 4 BİN ZİYARETÇİ

Şehrin göbeğinde, doğal yaşam parkurlarıyla heyecan dolu bir gün geçirmek isteyenler, Küçükçekmece Belediyesi Macera Parklarını doldurdu. Son 6 ayda, toplam 4 bin 50 kişi Küçükçekmece Belediyesi’nin ücretsiz hizmet veren Macera Parkları’nı ziyaret etti

6 AYDA 4 BİN ZİYARETÇİ
Küçükçekmece Belediyesi’nin Halkalı’ da bulunan Selçuklu ve Kanarya’da bulunan Soğuksu Macera Parkları’na Küçükçekmeceliler ile İstanbullular büyük ilgi gösterdi. Son 6 ayda Küçükçekmece Belediyesi Macera Parklarını 4 bin 50 kişi ziyaret etti. Sadece çocuklara ve gençlere değil yetişkinlere de hitap eden Macera Parkları’na gidenler şehrin göbeğinde farklı bir gün geçirme fırsatı buldu. Özellikle çocuklarına aktivite yaptırmak isteyen ebeveynlerin tercih ettiği Macera Parklarında, aileler ve çocukları kaya tırmanışından serbest düşme kulesine kadar birçok parkurda eğlenceli vakit geçirdi.

Herkesi bekliyoruz

Macera Parklarının büyük ilgi gördüğünü belirten Küçükçekmece Belediye Başkanı Kemal Çebi ise "Küçükçekmece Belediyesi olarak çocuklarımızın, gençlerimizin doğayla iç içe, eğlenceli ve eğitici zaman geçirmesini amaçladık. Sadece gençler ve çocuklar değil, yetişkinler de buradan ücretsiz faydalanabilir. Ailesiyle birlikte keyifli vakit geçirmek isteyen herkesi bekliyoruz” diye konuştu.


Keşke her gün gelsem

Küçükçekmece Belediyesi Soğuksu Macera Parkı’na çocuğunu getiren Selime Özcan (50), "Ben 87 kiloyken, 13 metre yükseklikten atladım. Çok güvenli. Adrenalini çok severim. Çok eğlendim. Tırmanma duvarında ise gençlere bile taş çıkarttım. En üste kadar çıktım. Günün yıldızı ilan edildim. Şimdi de çocuğumu getirdim. Kemal Çebi başkanımıza çok teşekkür ediyorum” diye konuştu. Annesiyle Macera Parkı’na gelen Nisa Nur Özcan (12) da, Macera Parkı’nda çok eğlendiğini belirterek, “Buraya her gün gelsem sıkılmam. Çok eğleniyorum burada. Yeşilliği çok fazla eğlencesi bol. Çocuklar için çok güzel bir yer. Çok mutluyum. Yapanlara çok teşekkür ediyorum” dedi. 
Güncelleme Tarihi: 12 Eylül 2019, 08:57

Zeynep Vural

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER