BEYLİKDÜZÜ KLASİK ÇOCUKLARI BÜYÜLEDİ

Beylikdüzü Belediyesi’nin bu yıl 3.’sünü düzenlediği Beylikdüzü Klasik günleri bu kez minik misafirlerini ağırladı. Yaşam Vadisi’nde buluşan çocuklar, “Sihirli Saklambaç” müzikli gösterisinde Mozart’ın en bilindik eserlerini ustalardan dinledi. Mozart’ın hayatının sahnelendiği müzikli gösteri ile değişik bir deneyim yaşayan çocuklar keyifli anlar yaşadı.

BEYLİKDÜZÜ KLASİK ÇOCUKLARI BÜYÜLEDİ

İstanbul’un sanat damarlarını açan “Beylikdüzü Klasik Günleri” Yaşam Vadisi’nde her yaştan misafiri ağırlıyor. Beylikdüzü Belediyesi’nin bu yıl 3.’sünü düzenlediği “Klasik Günleri”nde bu kez çocuklar için “Sihirli Saklambaç” müzikli gösterisi düzenlendi. Çocukların yanı sıra büyüklerinde yoğun katılım gösterdiği gösteride Mozart’ın hayatı usta sanatçılar sahneledi.

Yaşam Vadisi Mozart’ın Hayatına Sahne oldu

Mozart’ın ünlü bestelerinin seslendirildiği “Sihirli Saklambaç”ta usta opera sanatçıları sahne aldı. Figaro’nun Düğünü, Saraydan Kız Kaçırma, Sihirli Flüt Operası ve daha birçok eseri seslendiren sanatçıları herkes büyük bir dikkatle izledi. Figen Ayhan Karakelle’nin yazdığı ve Genel Sanat Yönetmenliğini yaptığı “Sihirli Saklambaç” müzikli gösterisinde, Piyanist Duygu İnandık, Soprano Aslı Kıyıcı, Barış Yanç, Çağdaş Koçak ve Mithat Karakelle sahne aldı. Müzikleri ve oyuncukları ile çocukları büyüleyen sanatçılara oyunun sonunda plaket takdim edildi. 

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2017, 17:42

Zeynep Vural

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER