BEYLİKDÜZÜ’NDE SANAT SOKAKTA

Beylikdüzü Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, ilçenin çehresine renk katan çizimlerle elektrik kaynağı olan trafoları boyamaya devam ediyor. Soğuk görüntüye sahip trafoları, açık alanlardaki boş duvarları estetik çizimlerle renklendiren ressamlar, dikkat çekici görseller oluşturuyor.

BEYLİKDÜZÜ’NDE SANAT SOKAKTA

İlçenin elektrik kaynağı olan trafoları binalarını bir bir elden geçirerek sanat kaynağına dönüştüren Beylikdüzü Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, açık alanlarda kötü görünen, üzerine yazı yazılmış duvarları da rengarenk tuvallermiş gibi keyifli bir hale getiriyor. Kent merkezinde ana arter ve meydanlar üzerinde bulunan elektrik trafo binalarını ve açık alan duvarlarını boyayan ressamlar, modern bir görüntü oluşturmaya devam ediyor.

Kent estetiğini bozan her olumsuzluğa müdahale eden ekipler, uygun şekiller ile görseller oluşturuyor. Farklı farklı temalarla uygulanan çizimlerde 2017 yılı içerisinde Adnan Kahveci Mahallesi-Kışla Caddesi, Barış Mahallesi-Fidangör Caddesi, Gürpınar Mahallesi- Görgü Sokak’ta trafoların sanatsal boyama işlemleri gerçekleşti.

Güncelleme Tarihi: 29 Haziran 2017, 16:24

Zeynep Vural

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER