Büyükçekmece Belediyesi öğretmenleri ağırladı

Büyükçekmece’de görev yapan 3 bin öğretmen ve aileleri, Büyükçekmece Belediyesi'nin organize ettiği 24 Kasım Öğretmenler Günü Balosu’nda buluştu.

Büyükçekmece Belediyesi  öğretmenleri ağırladı

Baloda sahne alan sanatçı Bülent Serttaş’ın şarkılarıyla keyifli dakikalar geçiren öğretmenler, oynayarak coştu.

Akgün öğretmenleri kapıda karşıladı

 Büyükçekmece Belediyesi, yaklaşan 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla ilçede görev yapan öğretmenler için balo düzenledi. Geleneksel hale gelen balo bu yıl katılımın çok fazla olması nedeniyle TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Baloya evsahipliği yapan Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, konuklarını eşi Hatice Akgün ile birlikte karşıladı. Gecede Başkan Akgün,  Büyükçekmece İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Uygun ile birlikte ilçede görev yapan en genç ve en kıdemli öğretmenlerle pasta kesti.

 

“Dünyanın geleceğini öğretmenler şekillendirecek"

Baloya 3 binden fazla öğretmenin katıldığını belirten Başkan Hasan Akgün, bu nedenle baloyu TÜYAP Fuar Merkezi’nde düzenlediklerini söyledi.

Öğretmenlerin geleceği inşa eden mimarla odlunu belirten Hasan Akgün, “Türk eğitimi doğru bir rotaya oturtulduğu takdirde, fiziki alt yapısını tamamladığı takdirde, milli eğitim sistemi iki de bir değiştirilmediği takdirde bu ülkenin önü açıktır. Öğretmenlere verilen değeri de  yeterli bulmuyorum.

Maddi ve manevi değerlerin daha yüksek düzeyde verilmesi lazım. Öğretmenlik mesleğinin ayrı bir statüde değerlendirilerek normal memur kapsamının dışına çıkartılması lazım. Atatürkçü, Cumhuriyetçi, ülkemizin geleceğini şekillendirecek gençliğimizi öğretmenlere emanet etmiş durumundayız. Dünyanın geleceğini şekillendiren öğretmenlerdir” şeklinde konuştu.

  

Engelli eğitim merkezi açılıyor!

 Başkan Akgün, görev süresi boyunca 25’ten fazla okul yaptırdıklarını belirterek, Türk Milli Eğitimi'ne sağlanan bu katkının bundan sonra da süreceğini açıkladı. Akgün, yeni dönemde 4 tane kreş yapacaklarını da söyledi. Engelliler eğitim ve iş merkezinin de 15 gün sonra hizmete açılacağını belirten Başkan Akgün; "Engelliler hizmet merkezimiz Büyükçekmece'ce yaşayan 800 kadar engelli kardeşimiz ve onların ailelerine hizmet verecek.

Başkan Akgün, atanamayan öğretmenlerin sorunlarına dikkat çekerek, tüm öğretmenlerin öğretmenler gününü kutladı.

  

Başkan Akgün, ortaokul öğretmeniyle buluştuBaşkan Akgün, daha sonra ortaokul Türkçe öğretmeni Şadiye Yılmazgil'e çiçek vererek, elini öptü. Akgün, öğretmeniyle sürekli görüştüğünü ifade ederek, öğretmenlerin unutulmaz değerler olduğunu söyledi.

 

Gecede sahne alan sanatçı Bülent Serttaş, söylediği birbirinden güzel şarkılar ve sahne şovu ile öğretmenleri ve ailelerini coşturdu. Müziğin ritmine kapılan öğretmenler kimi zaman oynadı, kimi zaman halay çekerek keyifli anlar yaşadı.

 

 

Güncelleme Tarihi: 20 Kasım 2014, 13:36

Zeynep Vural

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER