İmamoğlu tüm emekçi kadınları kutladı

Beylikdüzü Belediyesi, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü anlamlı etkinliklerle kutladı.

İmamoğlu tüm emekçi kadınları kutladı
Kadının fikirlerini her zaman öncelikli tutan, gerçekleştirilen projelerde kadın odaklı hareket eden Beylikdüzü Belediyesi 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’ne özel bir program düzenledi. Evimiz Beylikdüzü Derneği’yle belediyenin ortaklaşa gerçekleştirdiği “Bir Hayalimiz Var” temalı kadın meclisi toplantısına Beylikdüzü Kaymakamı Mehmet Okur, Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu katıldı.

Hedefe ulaşmak için önce doğru hayal kurmanın önemine vurgu yapılan mecliste, İmamoğlu da her zaman kadınların yanında olduğunu belirterek, “Bu ülkede huzurlu, keyifli, özgür ve güvenli bir biçimde yaşamasını sağlamamız gerekiyor.” dedi.

Beylikdüzü Belediyesi, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü anlamlı etkinliklerle kutladı. Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, güne kadınlara karanfil dağıtarak başladı. Evimiz Beylikdüzü Derneği ve belediye işbirliğiyle “Bir Hayalimiz Var” temalı kadın meclisi buluşması gerçekleşti. Programa geçilmeden önce tüm emekçi kadınlar adına saygı duruşu yapıldı ve İstiklal Marşı okundu. Meclise, kadın meclis üyeleri, müdürler başkan yardımcıları, muhtarlar, stk ve siyasi parti temsilcileri katıldı.

Başarılı kadınların ilham veren hikayelerini alkışlamayı, çocukların gelin ve damat olmadığı, kahkahaların özgürce yankılandığı, kadın-erkek omuz omuza üreterek, özgür bir dünyada yaşanması gerektiği vurgusu yapıldı.

Daha Güzel Bir Dünya İçin Mesajlar Verildi

Beylikdüzü Kaymakamı Mehmet Okur ve Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na kadınlar adına yaptıkları anlamlı çalışmalar için plaket ve çiçek takdim edildi. Okur, başta annesi olmak üzere tüm kadınlara emekleri için teşekkür etti. Plaket ve çiçeğini annesi Hava İmamoğlu’nun elinden alan İmamoğlu ise, “Herkes gibi benim de tanıdığım ilk emekçi kadın annemdir. Tüm kadınlar emekçi ve onların bu ülkede huzurlu, keyifli, özgür ve güvenli bir biçimde yaşamasını sağlamamız gerekiyor. Ben de üzerime düşen görevi mahçup olmadan yapmak için çalışıyorum. Tüm kadınların Emekçi Kadınlar Günü kutlu olsun.” dedi.

“Ülkenin Geleceğine Yön Verin”

Toplantının ardından kahvaltıda yüzlerce kadınla buluşan Başkan Ekrem İmamoğlu, herkesi tek tek selamladı. Işıldak Kültür Sarayı’nda gerçekleşen kahvaltıda kadınlara önemli mesajlar veren İmamoğlu, “Hayata katılan kadınların olduğu bir Beylikdüzü yaratmak istiyoruz. Yapılan iki yeni kültür merkezinin de kadınlara yönelik olması için çaba gösterdik ve biri Özgecan Aslan Kültür Merkezi, diğeri Zübeyde Ana Sosyal Yaşam Merkezi olarak isimlendirildi.” diye belirtti.

Cumhuriyet’in Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde, Türkiye'de kadınların haklarını Avrupa’dan bile önce aldığını hatırlatan Başkan İmamoğlu, "Unutmayalım ki onu da yetiştiren ve aslında hayatı değiştiren bir anne var o da Zübeyde Ana’dır. Türkiye’de mutlu olmak istiyorsak sizler bu işe el koymalısınız. Ülkenin geleceğine siz kadınlar yön vermelisiniz.” şeklinde kaydetti.
Güncelleme Tarihi: 08 Mart 2017, 16:08

Zeynep Vural

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER