İYGAD'dan darbe girişimine kınama

İstanbul Yerel Gazeteciler Derneği, 15 Temmuz Cuma akşamı başlayan ve 200'den fazla kişi,asker ve polisin şehit düşmesine, 1000'den fazla insanın da yaralanmasına sebep olmakla birlikte etkileri devam eden darbie girişimi ile ilgili kınama mesajı yayınladı.

İYGAD'dan darbe girişimine kınama
 İYGAD'ın web sitesi olan www.iygad.org'dan yazılan mesajda şu ifadelere yer verildi;

Türk demokrasi tarihine kara bir leke olarak gecen 15 Temmuz 2016 gecesindeki askeri darbe kalkışmasını şiddetle kınıyoruz.

Mazisi başarılarla dolu şanlı Türk Silahlı Kuvvetleri'nin içerisine gizlenerek, kamuflajını da kendine kalkan olarak kullanmaya çalışan Fethullahçı Terör Örgütü mensubu teröristlerin devleti ele geçirme girişimi, Aziz Milletimizin cesur çabaları, emniyet güçlerimizin korkusuz mücadelesi ve şanlı Türk Ordusu'nun yılmaz mensuplarınca püskürtülmüş ve engellenmiştir.

Milletimizin iradesini, devletimizin bağımsızlığını, birlik ve beraberliğimizi hedef alan hain darbe girişimi lanetliyoruz. Halkın oylarıyla seçilmiş hükümetimizin ve anayasal meşruiyetinin yanında yer aldığımızı özellikle belirtiyoruz.

Teröristlerin darbeye kalkıştığı ilk dakikalardan itibaren yayın özgürlüğünden asla taviz vermeyen, "halkı bilgilendirme" görevini sonuna kadar sürdüren medya kuruluşlarımızı da taktir ediyoruz.

Demokrasiyi korumak için canlarını veren şehitlerimize Allah'tan rahmet, yaralanan vatandaşlarımıza da acil şifalar diliyoruz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

İstanbul Yerel Gazeteciler Derneği (İYGAD) Yönetim Kurulu
Güncelleme Tarihi: 21 Temmuz 2016, 15:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER