Kaymakamdan TAM Not!

Dünyada bir ilk olma özelliğine sahip Türkiye Deniz Canlıları Müzesi’ni gezen Beylikdüzü Kaymakamı Mehmet Okur, ilçe için büyük avantaj olduğunu söylediği müzeye hayran kaldığını belirterek, müzenin daha çok tanınması gerektiğine dikkati çekti

Kaymakamdan TAM Not!

Beylikdüzü’nün yeni Kaymakamı Mehmet Okur göreve başlamasının hemen ardından başladığı bölge gezisi kapsamında Balıkçı Kenan’ın kurduğu Türkiye Deniz Canlıları müzesini ziyaret etti. Balıkçı Kenan tesislerinin sahibi Kenan Balcı ile önce balık tezgahını inceleyen ardından da Kenan Balcı’nın Beylikdüzü Yaşam Vadisi’nde kurduğu Türkiye Deniz Canlıları Müzesini gezen Beylikdüzü Kaymakamı Mehmet Okur, çeşitli deniz materyalleri ve mumya deniz canlılarını inceleyip, müzede hatıra fotoğrafı çektirerek o anları ölümsüzleştirdi.  

HERKES BU MÜZEYİ BİLMELİ

Göreve başladığı Beylikdüzü ilçesini kısa zamanda çok sevdiğini dile getiren Kaymakam Mehmet Okur, Türkiye ve dünyada bir ilk olan müzenin ise Beylikdüzü’nde olmasının ilçe halkı için büyük bir avantaj olduğuna dikkati çekti. Kaymakam Okur, “Anlaşılan o ki meşakkatli bir çalışma yapılmış. Bu yerin büyük emek verilerek oluşturulduğu her yönden ortada. İlçemiz için büyük bir avantaj olan bu müze daha da geliştirilmeli, desteklenmeli. Böyle bir müzenin var olduğunu; İstanbul, Türkiye ve Dünya bilmeli” dedi.

KAYMAKAMA MÜZEYİ ANLATTI

Kaymakam Mehmet Okur’a ziyareti süresince eşlik ederek hem balık tezgahını hem de Türkiye Deniz Canlıları Müzesi’ni gezdiren Balıkçı Kenan Balcı, Kaymakam Okur’a mumya balık türleri ve deniz materyalleri hakkında bilgi verdi. Kaymakamlığın bölgede başlattığı sosyal-kültürel anlamdaki başarılı çalışmaları yakından ve ilgiyle takip ettiklerini söyleyen Balıkçı Kenan Balcı, Kaymakam Mehmet Okur’a teşekkür etti.  


Güncelleme Tarihi: 18 Ocak 2017, 10:28

Zeynep Vural

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER