Sana belediye baksın!

Sana belediye baksın!
İstanbul Aydın Üniversitesi'nde düzenlenen Uluslararası Kent Konseyleri ve Kentler Kongresi’nde Suriyeli göçmenler konusu masaya yatırıldı.
 Aydın Üniversitesi’nde düzenlenen Uluslararası Kent Konseyleri ve Kentler Kongresi’nde, Suriyeli göçmenler hakkında konuşan belediye başkanları ilginç detaylar paylaştı. Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün göçmenlerle birlikte hırsızlık ve fuhuşun arttığını belirtirken, Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı eğitim vurgusu yaptı.

Haber: Yakup Tezcan

Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz ise göçmenler için ek bütçeye ihtiyaç olduğunu belirtti. Karadeniz, toplumda "Sana belediye baksın" anlayışının olduğunu ifade ederek belediyelere çok yük yüklenildiğini savundu. Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar da 
göçmenlerin zengin Arap ülkeri yerine neden Türkiye'yi tercih ettiklerini irdeledi.

Göçmenler masaya yatırıldı

İstanbul Aydın Üniversitesi Türkiye Araştırmaları Merkezi’nin UCLG MEWA ve WALD’un desteğinde düzenlediği Uluslararası Kent Konseyleri ve Kentler Kongresi’nde Suriyeli göçmenler konusu masaya yatırıldı. Moderatörlüğünü Öğretim Üyesi Zeynep Dalaman’ın yaptığı oturumda Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün, Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar ve Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz de Suriyeli göçmenlerle ilgili sorunları anlatarak, neler yapılması konusunda görüş ve düşüncelerini paylaştı. 

İlçe halkını ihmal etti

Göçmenler konusunda ilginç bir çıkış yapan Küçükçekmece’de 34 bin Suriyeli mülteci olduğunu belirten Belediye Başkanı Temel Karadeniz, en önemli eksiğin kaynak olduğunu söyledi. Karadeniz mültecilere verilen destekten ötürü Küçükçekmeceklileri ihmal ettiklerini de belirtti. Belediye Başkanı Hasan Akgün ise mültecilerin ilçeye gelmesinden sonra hırsızlığını ve fuhuşun arttığına dikkat çekerken Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı ilçede 1 yıl gizlice yaşayan Suriyeli Prof. Refai Hamo’nun ABD Başkanı Obama’ya danışman olduğunu ifade etti. Çağırıcı, "Eğitimli Suriyeli göçmenlere ulaşmamız gerekiyor” dedi. 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.