Sosyal girişimcilik olmadan olmaz

Sosyal belediyecilik alanındaki çalışmalarıyla adından sıkça söz ettiren Küçükçekmece Belediyesi ev sahipliğinde Sosyal Girişimcilik Zirvesi düzenlendi.

Sosyal girişimcilik olmadan olmaz
Zirveye girişimcilik alanında fark yaratmış isimler katıldı Cennet Kültür ve Sanat Merkezi’nde İstanbul Valiliği tarafından Emre Tilev moderatörlüğünde gerçekleşen Sosyal Girişimcilik Zirvesi’ne İstanbul Vali Yardımcısı Mehmet Ali Özyiğit, Küçükçekmece Kaymakamı Harun Kaya, Küçükçekmece Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Kuzugüden, Küçükçekmece İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan Aşçı, İstanbul Aydın Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kutluk Özgüven, İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Güney, İstanbul Arel Üniversitesi Rektör Vekili Ali Argun Karacabey, AHEV Yön. Kurulu ve Mütevelli Heyet Başkanı Kemal Özen, SosyalBen Vakfı Mütevelli Heyet Başkanı Ece Çiftçi ile STK temsilcileri, araştırma görevlileri, üniversite ve lise öğrencileri katıldı.

Fedakarlık gerektiren bir iş

Açılışta söz alan İstanbul Vali Yardımcısı Mehmet Ali Özyiğit gençlere seslenerek onlara güvendiğini söyledi. Özyiğit, “Kültürümüzü, inancımızı kaybetmemeliyiz. Günün şartlarına göre uyarlamalı, insanca yaşayabilmeliyiz. Komşumuz açsa, çocuğu fakirlikten okuyamıyorsa farkında olabilmeliyiz. Toplumun hızlı dönüşüme dayalı olarak yeni şekil alışı var. Bu şekil alışında müthiş bir koşuşturma var. Bu koşuşturma içinde geleneklerimiz, örfümüz, adetimiz gün geçtikçe aşınıyor. Kültürümüzü, inancımızı en azından kaybetmemeliyiz. Günün şartlarına göre uyarlamalıyız, insanca yaşayabilmeliyiz. Komşumuz açsa, çocuğu fakirlikten okuyamıyorsa, yanımızdaki insan sakat ve kimsesi yoksa farkında olabilmeliyiz. Toplumu yarınlara taşırken insanlığımızı kaybetmemeliyiz" dedi. Özyiğit, topluma duyarsız kalmamak gerektiğinin altını çizerek, "Topluma faydalı olmak, sosyal girişimci olmak fedakarlık gerektirir. Fedakarlığı da herkes yapamaz" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 15 Mart 2019, 08:43

Zeynep Vural

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER