Tehlike yaratan binalar yıkıldı

Silivri Belediyesi, Alibey ve Fatih Mahallelerinde can ve mal güvenliği açısından tehlike arz eden iki binanın yıkımını başarıyla gerçekleştirdi.

Tehlike yaratan binalar yıkıldı

Silivri İlçesi, Alibey Mahallesi, Fatih Camii Sokak, 137 ada, 25 parsel üzerindeki tehlike arz eden tek katlı yığma yapı, İstanbul I Numaralı Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulunun kararı ile 3194 sayılı İmar Kanununun 39. maddesi gereği alınan Encümen Kararına istinaden 22/11/2012 tarihinde Silivri Belediyesi ekipleri tarafından yıkıldı. Silivri Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü Kaçak Yapı Birimi koordinesinde, Temizlik İşleri ve Fen İşleri Müdürlüğü tarafından tüm emniyet ve güvenlik tedbirleri alınarak gerçekleştirilen yıkım çalışması, herhangi bir can ve mal kaybına sebep olmadan başarıyla tamamlandı.

Fatih mahallesi’ndeki tehlike ortadan kaldırıldı
Silivri Belediyesi ekipleri, Fatih Mahallesi, Tavanlı Çeşme Sokak, 187 ada, 4 parsel üzerindeki iki katlı kısmen kerpiç ve yığma yapının da İstanbul I Numaralı Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulunun kararı ile, 3194 sayılı İmar Kanununun 39. maddesi gereği alınan Encümen Kararına istinaden 30/11/2012 tarihinde yıkımını gerçekleştirdi. Yıkım işlemiyle birlikte tehlike ortadan kaldırıldı.


Güncelleme Tarihi: 08 Aralık 2012, 09:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER