Ege'de Bir Deprem Daha!

Saat 17.41'de merkez üssü Ege Denizi olan 5.0 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.

Ege'de Bir Deprem Daha!

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma
Enstitüsü'nden alınan bilgiye göre, Ege Denizi'nde saat 17.41'de, 5,0
büyüklüğünde orta şiddette deprem meydana geldi.

Çanakkale İl merkezi ve ilçelerinde de hissedilen deprem, yaklaşık 15 saniye sürdü. Depremin Ege denizinde yerin 6.4 kilometre altında meydana geldiği belirlendi.

CAN KAYBI VE HASAR YOK

Ege Denizi'nde bu akşam saat 17.41'de meydana gelen Richter ölçeğine göre 5 büyüklüğündeki depremin can ve mal kaybına neden olmadığı açıklandı. Çanakkale ve ilçelerinde sarsıntıyla birlikte çok evlerini ve işyerlerini terk eden çok sayıda kişi sokaklara döküldü. Bir süre sokakta ve parkta bekleyenler, depremin artçı mı yoksa yeni bir deprem mi olduğunu öğrenmeye çalıştı.

19 SAATTE 88 ARTÇI

Ege Denizi'nde Bozcaada'nın 50 kilometre açığında dün meydana gelen Richter ölçeğine göre 6.2 büyüklüğündeki depremin artçı şokları devam ederken ayrı bölge saat 17.41'de 5 büyüklüğünde artçı şok korkuttu.

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi Deprem Araştırma Enstitüsü'nün merkez üssünü Ege Denizi olarak saptadığı deprem yerin 6.4 kilometre derinliğinde meydana geldi. Bugün akşama kadar büyüklükleri 2.3 ile 3.8 arasında değişen 108 artçı şokun ardından gelen 5 büyüklüğündeki deprem, Bozcaada başta olmak üzere Çanakkale,ve Balıkesir'in sahil kesimi ile Edirne'nin Saros Körfezi'ndeki yerleşim merkezlerinde hissedildi.


Güncelleme Tarihi: 09 Ocak 2013, 23:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER