TOKİ yüzde 80 zam yaptı, vatandaş isyan etti: 'Biz yaşamayalım, ölelim'

TOKİ evlerinin aidatlarına yapılan yüzde 80 oranındaki zamma vatandaşlar tepki gösterdi. Ödeyecek durumları olmadığını söyleyen bir vatandaş "Zammın yüzde 80 olmasına çok üzüldük” dedi.

TOKİ yüzde 80 zam yaptı, vatandaş isyan etti: 'Biz yaşamayalım, ölelim'

Afyonkarahisar'ın Dinar ilçesinde bulunan TOKİ binalarında aidat ücretlerine yüzde 80 zam yapıldı.

TOKİ konutlarında kendilerini ziyaret eden CHP Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal'a dert yanan dar gelirli vatandaşlar, yapılan zamdan dolayı mağdur olduklarını söyledi.

'BİZE EV 5 BİN LİRAYA GELİYOR'

Bir vatandaş, "Doğalgaz parası veriyoruz. Merkezi sistem olduğu halde ısınamıyoruz. Bin lira ev kirası, bin lira doğalgaz ve bin lirada elektrik parası veriyoruz. Bize geliyor ev 5 bin liraya. Bu da adalet mi yani?” siteminde bulundu.

 'BİZ YAŞAMAYALIM, ÖLELİM'

İşi olmadığını ve geçinmekte zorluk yaşadığını söyleyen yaşlı bir kadın ise, "Benim işim yok, 1 tane oğlum var o da cezaevinde. Hiçbir yerden bir gelirim yok. Bana 550 lira destek verildi. Onu da getirip buraya verdim üzerine 60 lirada borçlandım. Ben 1 litre yağ ile evimi idare ediyorum. Bunu herkes duyup bilsin. Benim bu durumumda belediye ya da kaymakam bana yardımcı olmuyorsa biz yaşamayalım, ölelim” şeklinde konuştu.

Zeynep Vural

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER