YALOVA BELEDİYE BAŞKANI GÖREVDEN UZAKLAŞTIRILDI

Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman görevinden uzaklaştırıldı. İçişleri Bakanlığı, Salman’ın yanı sıra tutuklu bulunan belediye başkan yardımcısı Halit Güleç’i de görevden uzaklaştırdı.

YALOVA BELEDİYE BAŞKANI GÖREVDEN UZAKLAŞTIRILDI


İçişleri Bakanlığı, Yalova Belediye Başkanı CHP'li Vefa Salman ve tutuklu bulunan belediye başkan yardımcısı Halit Güleç'İ görevden uzaklaştırdı.İçişleri Bakanlığı ‘ndan yapılan açıklamada, “Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman ve şu an tutuklu olan Belediye Başkan Yardımcısı Halit Güleç Anayasanın 127’nci maddesinin dördüncü fıkrası ile 5393 sayılı Belediye Kanununun 47’ nci maddesi gereğince geçici bir tedbir olarak İçişleri Bakanlığınca görevden uzaklaştırılmıştır” denildi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da, Vefa Salma’ın görevden uzaklaştırılmasıyla ilgili, “Hukuksuz kararı asla kabul etmiyoruz” dedi. Sosyal medya hesabından açıklama yapan CHP lideri Kılıçdaroğlu şunları ifade etti:

“Yalova Belediyesi’ndeki hukuksuzluğu ortaya çıkaran, işlem yapılması için savcılığa başvuran Belediye Başkanımız Vefa Salman’ın görevden alınması, saray iktidarının hukuk anlayışının özetidir. Milletimiz nezdinde hükmü olmayan bu haksız, hukuksuz kararı asla kabul etmiyoruz!”

Mehmet

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER