BÜYÜKÇEKMECE:
30 Ağustos Zaferi, telsizlerle tüm dünyaya anlatıldı

Büyükçekmece Belediyesi ve TAMAD işbirliğiyle gerçekleşen etkinlikte, telsiz iletişimi aracılığıyla tüm dünya ülkeleri ile çevrime girilerek 30 Ağustos Zafer Bayramı ve zafere giden tarihi süreç anlatıldı.

Dünyanın ilgisini çekti

TAMAD Başkanı Fatih İncimek ve dernek üyesi 10 telsiz kullanıcısının, İngilizce, Almanca, İtalyanca, Fransızca ve Arapça gibi dillerde, dünyanın farklı bölgelerinde telsiz kullanıcılarına anlattıkları 30 Ağustos Zaferi gün boyu sürdü. Büyükçekmece Kültürpark’tan gerçekleştirilen telsiz yayına dünyanın pek çok ülkesinden telsiz kullanıcıları ilgi gösterdi.

“30 Ağustos sıradan bir zafer değildir”

Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, 30 Ağustos’un, Türk tarihinin şanlı ve gurur dolu dönüm noktalarından biri olduğunu belirterek; “30 Ağustos, Türk milletinin kurtuluş ve özgürlük inancının, azminin zaferidir. Türk milletinin, ebedi Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde kazandığı zaferlerin bağımsızlıkla taçlandırıldığı gündür. Bu zaferin TAMAD aracılığıyla dünyanın farklı ülkelerinde insanlara anlatması çok önemli bir olaydır. Çünkü 30 Ağustos Zaferi sıradan bir zafer değildir" dedi.

            

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Büyükçekmece'de ‘yasaklı ilaç'...
Büyükçekmece’de bir eve düzenlenen operasyonda, viagranın hammaddesi olarak bilinen 58 kilo sildenafil...

Haberi Oku