Büyükçekmece:
Bahar mevsimi en çok Büyükçekmece'ye yakışıyor

Çetin geçen kış mevsiminin ardından doğanın yeniden uyanmaya başladığı şu günlerde çalışmalarına hız veren Büyükçekmece Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, ilçe genelindeki 185 parkta çeşitli düzenlemeler yaparken, meydan ve yollarda da peyzaj düzenlemeleri gerçekleştirdi.

 Yeşili ve mavisiyle hayran bırakıyor

 Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerinin, ilkbahar hazırlıkları kapsamında geçtiğimiz aylarda ilçe geneline diktiği bahar çiçekleri Büyükçekmece’nin güzelliğine güzellik kattı. Yeşili ve mavisiyle Türkiye’nin en ayrıcalıklı ilçelerinden biri olan Büyükçekmece, rengarenk bahar çiçekleri ve dört mevsim canlı ağaçlarıyla görenleri hayran bırakıyor. Büyükçekmece Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, ilçe genelindeki 185 parkın yanısıra meydan ve yollarda da peyzaj düzenlemeleri yaptı.

 Çocuk parkları dezenfekte edildi

 Büyükçekmece’deki park ve çocuk oyun gruplarını dezenfekte eden Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, çocuk oyun guruplarından ihtiyaç duyulanları onarıyor veya yeniliyor. Ayrıca çocuk parklarındaki kum havuzları da temizlenerek, bakımları yapılıyor. Park temizliğinin yanı sıra parklardaki ve meydanlardaki havuzlarda da temizlik çalışmaları yapılıyor. Bahar mevsimi hazırlıkları kapsamında bazı parklara mevsim çiçekleri ve bitki dikimi de yapılıyor.

Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Büyükçekmece çiçek bahçesi gibi
Büyükçekmece Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri Büyükçekmece’yi renklendirmeye devam...

Haberi Oku