Büyükçekmece:
Başkan Akgün: Şehirciliğin Anayasası imar planlarıdır

Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, Büyükçekmece’de imar planlarını yaparken gelişmiş kentler örnek alındığını, çevre ve doğa faktörlerinin göz önünde bulundurulduğunu belirterek, Büyükçekmece’nin yaşanabilir bir kent olmasında en önemli etkenin imar planlarının olduğunu kaydetti.


“Büyükçekmece yaşanabilir bir kenttir”


40 yılı aşkın belediyecilik deneyimi ve 23 yıllık belediye başkanlığı döneminde imar planlarının üzerinde her zaman hassasiyetle durduğunu belirten Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün şunları söyledi:


Şehirciliğin Anayasası imar planlarıdır. Bir şehrin ilk planlamasını doğru yapar ve bu planlamayı disiplinle sürdürebilirseniz o kent yaşanabilir olur. Belediyelerin en önemli görevi o kenti doğru planlamaktır. Şehrin medeni ve yaşanabilir olmasının tek sebebi imar planlarıdır. Çünkü bir kentin yaşanılabilir ya da yaşanılamaz hale getiren planlarıdır. Büyükçekmece’nin yaşanabilir kent olarak gösterilmesinin en önemli nedeni de imar planlarıdır. Büyükçekmece’de biz bunu başardık. Şehrimizde gecekondu yoktur, kaçak yapılaşma yoktur. Yeşil alanlarımız Avrupa kentlerinin üzerindedir.”

Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Büyükçekmece Sahili yaza hazır
İstanbul'un cazibe merkezi Büyükçekmece sahili bu yaz mevsiminde de yüzbinlerce kişiye ev sahipliği...

Haberi Oku