Büyükçekmece:
Büyükçekmece Belediyesi 7/24 alarmda olacak

Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, "Halkımızın mutluluğu için başta ben olmak üzere bütün belediye ekipleri 7/24 alarm halindeyiz" dedi.

 

Kurban satış ve kesim alanı zabıta gözetiminde

 

Büyükçekmece Belediyesi, Çakmaklı Mahallesi'nde kurduğu dev kurban satış ve kesim alanı vatandaşlara kaliteli hizmet verebilmek adına gerekli tüm tedbirleri aldı. Vatandaşa en iyi hizmeti verebilmek için kurban kesim ve satış alanında veteriner ve zabıta ekiplerinin 7/24 nöbet tutuyor.

 

Kaçaklara göz açtırılmayacak


Büyükçekmece Belediyesi Zabıta ekipleri 24 saat esasına göre görev yapmak için yaklaşan Kurban Bayramına tüm tedbirleri aldı.


Başta Kurban satış ve kesim yerlerinin dışında sokak ve parklarda kurban kesmek isteyen vatandaşları önlemek için gerekli tedbirleri alan Zabıta ekipleri oluşturmuş oldukları özel ekipler ile kaçak hayvancılık yapmak isteyen vatandaşların korkulu rüyası oldu.


Halk pazarları denetimden geçti


Rutin olarak halkın yoğun alış veriş yaptığı halk pazarlarını ve marketleri de denetleyen  Zabıta ekipleri, yaklaşan Kurban bayramı için denetimlerini sıklaştırdı.


Camiler temizlendi


Büyükçekmece halkının daha temiz ve huzurlu ortamda ibadet yapmaları için cemi temizliğini sıklaştıran belediye ekipleri, cami içi ve avlusu olmak üzere geniş çaplı temizlik gerçekleştirdi.


İzinli yerlere dikkat etmeliyiz!


Kurban alacak vatandaşları dikkatli olmaları konusunda uyaran Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, “Kurban bayramına sayılı günler kaldı. Satışa sunulan hayvanlar uzman hekimlerimiz tarafından titizlikle muayene edilmektedir. Hastalık veya gebelik şüphesi duyduğumuz hayvanları mutlaka veterinerlerimize gösterin” dedi. Vatandaşları belirlenen yer dışında kurban kesimi yapmamaları konusunda uyaran Başkan Akgün, bu konuda asla taviz verilmeyeceğini sözlerine ekledi.

 

 

Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Büyükçekmece'de Öldürülen Kadının...
Büyükçekmece'de öldürülen kadının kızından şok iddia Arya Özgü: "Annemin katilini biliyorum"İSTANBUL...

Haberi Oku