BÜYÜKÇEKMECE:
Büyükçekmece Kordonboyu yaz mevsimine hazırlanıyor

Yaz mevsimi boyunca nüfusu 3–4 kat artış gösteren Kordonboyu’nda denetimlerde bulunan Başkan Akgün, denetimi sırasında sahilde alınacak önlemler ve yapılacak yeni düzenlemelerle ilgili olarak teknik ekibine talimatlar verdi.

 

“İşgallere geçit yok!”

 

İşgallerin önüne geçmek adına Büyükçekmece Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekiplerinin 24 saat denetimlerini sürdürdüğünü belirten Başkan Akgün;  "İstanbul’un en cazip sahillerinden birine sahip olmamız nedeniyle yaz aylarında nüfus patlaması yaşıyoruz. Zaten zaman zaman kapasitesinin üzerine çıkan bir sahilde bir de esnaflar masa ve tabelalarını sınırlarının dışını işgal edecek şekilde yerleştirirse görüntü kirliliği kaçınılmaz olacaktır. Bunun önüne geçmek, sahilimizi ziyarete gelen insanların can güvenliği ve huzuru için mesaimizi sürdürmeye devam edeceğiz. İşgallere geçit yok! "  dedi.

 

Parklar ve yeşil alanlar korunuyor, bakımları yapılıyor

 

Denetimi sırasında, Kordonboyu’nda bulunan park ve yeşil alanları da denetleyen Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün; "Kordonboyu’nda bulunan tüm çocuk, fitness ve dinlenme parklarının güvenliği, hijyeni ve vatandaşların huzuru için ekiplerimiz çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Yangınların ve çevre kirliliğinin önüne geçmek adına yeşil alanlarda, mangal yapmanın yasak olduğunu belirten tabelalarla ve denetimlerle önlem alıyoruz " diye konuştu.

 

En uzun bisiklet yoluna sahip ilçe

 

İstanbul’un en uzun bisiklet ve tren yoluna sahip Kordonboyu’nda dört mevsim bisiklet süren vatandaşlara rastlamak mümkün. Ancak yaz aylarında nüfusun artmasıyla birlikte bisiklet ve tren yolunun çokça tercih ediliyor. Yaz mevsimine girmeden önce bisiklet ve tren yolunun bakım ve onarım çalışmalarını gerçekleştiren Büyükçekmece Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, ziyaretçilerin huzurlu ve güvenli sürüşleri için yaz boyunca mesailerini sürdürüyor.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Akgün’den 60 yıllık vefa: “Bu mutluluk...
Belediye Başkanı Hasan Akgün, Büyükçekmece Belediyesi’nin 60. yıldönümünde ilçeye önemli hizmetler...

Haberi Oku