BÜYÜKÇEKMECE:
Büyükçekmece'nin yeşili koruma altında

Çocuk parklarının bakımı düzenli olarak tekrarlanıyor

Çocukların sağlığına büyük özen gösteren Büyükçekmece Belediyesi ekipleri, özellikle çocuk oyun parklarında, oyun gruplarının tehlike arz edip etmediğini tespit ederek, onarılması gereken durumlarla karşılaşırsa anında müdahale ediyor. Ayrıca çocuk parklarında ot biçimi ve yeşil alanların da bakımını gerçekleştiren ekipler, ebeveynlerin çocuklarıyla güvenle zaman geçirebilecekleri alanlar sağlıyor.

Ağaç sayısı her geçen gün arttırılıyor

Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nün düzenli olarak gerçekleştirdiği bir diğer çalışma da belirlenen alanlara yeni ağaçların dikilmesi. Mevcut ağaçların hastalıklardan korunabilmesi için ilaçlama ve budama yapan ekipler, hasta ve çevre için tehlike oluşturabilecek ağaçları sökerek yerine yeni ağaçlar dikiyor. Büyükçekmece Belediyesi ilçede ağaç sayısını her geçen gün arttırıyor.

Pek çok çalışma eş zamanlı olarak devam ediyor

Büyükçekmece geneline yayılan pek çok farklı çalışma eş zamanlı olarak gerçekleştiriliyor. Şehir estetiğine önem veren belediyecilik anlayışı sayesinde, refüjlerde yabani otların temizlenmesi, ağaç diplerine ağaç kabuklarının serilmesi, otomatik sulama hatlarının yeşil alanlara çekilmesi, sert zeminlerde yabani ot ilaçlamalarının yapılması, evcil hayvan tuvalet alanlarında ve parklarda kum bellenmesi gibi çalışmalar yapılıyor.

 

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Uluslararası Altınköprü Çağdaş Dans Yarışması...
Büyükçekmeceliler 20’inci Uluslararası Büyükçekmece Kültür ve Sanat Festivali için geri sayıma başladı....

Haberi Oku