BÜYÜKÇEKMECE:
Hani Büyükçekmece sahilleri halka kapalıydı!

Havaların ısınmasıyla birlikte Büyükçekmece sahillerine ilgi yoğunlaştı.

30 kilometrelik halka açık sahiller

Geçtiğimiz hafta sonu özellikle beton kent haline dönüştürülen ilçelerden kaçan onbinlerce İstanbul’unun nefes almak için tercihi Büyükçekmece sahilleri oldu. 30 kilometrelik sahilleri ile İstanbul’un en gözde ilçesi olan Büyükçekmece her yıl olduğu gibi bu yılda havaların ısınmasıyla birlikte İstanbulluların akınına uğruyor. Geçtiğimiz hafta sonu büyük yoğunluk gözlenen Büyükçekmece sahilleri günün ilk saatlerinden gecenin ilerleyen saatlerine kadar onbinlerce kişiyi ağırladı.

İstanbul, Büyükçekmece’de nefes alıyor

Ak Parti Büyükçekmece Belediye Başkan Adayı Mevlüt Uysal’ın “Büyükçekmece sahillerini halka açacağım” şeklindeki vaadine en güzel yanıtı veren İstanbul halkı, özellikle son 15 yıldır beton şehir haline dönüşen bölgelerden kaçarak, İstanbul’da kişi başı en fazla yeşil alana sahip, kesintisiz sahilleri ve Büyükçekmece göl kıyısı ile fark yaratan Büyükçekmece’de nefes alıyor.

Esenyurt ve Bahçeşehir’in tercihi Büyükçekmece

Özellikle Esenyurt ve Başakşehir gibi yüksek yapıların yoğun olduğu, yeşil alanların yok denecek kadar azaldığı komşu ilçelerden Büyükçekmece’ye akın eden vatandaşlar, 25 yıldır Büyükçekmece’de imar disiplininden ödün vermeyen, sürekli yeşil alanları arttırıcı projeler üreten Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün’e teşekkür ediyor.

 

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Büyükçekmece Belediyesinden 'Can Dostlar...
Belediyecilik adına her zaman öncü projelere imza atan Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün’den...

Haberi Oku