Büyükçekmece:
Kerbelaların yaşanmadığı, Yezitlerin olmadığı bir dünya diliyorum

“Muharrem ayını, Muharrem ayının özüne uygun, saygı ve birlikteliğimizi pekiştirecek, kültürel değerlerimizi hatırlayacak bir atmosferde idrak etmeliyiz” diyen Başkan Dr. Akgün,  sözlerini şöyle sürdürdü:

 

“Muharrem ayı, inancımızda, tarihimizde ve kültürümüzde önemli ve özellikli bir yere sahiptir. Başta İslam coğrafyası olmak üzere tüm dünyada akan kan ve gözyaşının, savaşmanın haram kabul edildiği bu ayda son bulmasını ve bu ayın insanlık âleminin mutluluğuna ve huzuruna vesile olmasını dilerim. Sevgi, saygı, barış, kardeşlik ve hoşgörünün daha da anlam kazandığı bu ayda, birlik ve beraberliğimizi pekiştirme adına inancımızda ve kültürümüzde var olan tüm değerleri en güzel şekilde yaşatmalıyız. Bu bakımdan Muharrem ayının özünü iyi anlamak, özüne layık bir şekilde idrak etmek gerekmektedir. “

 

“Bütün Müslümanları derinden etkileyen bu elim olaydan ders alarak günümüzde de aramızdaki kardeşliği, birlik ve beraberliği bozmak isteyenlere fırsat vermemeliyiz” diyen Dr. Hasan Akgün, sözlerini şöyle tamamladı: “Müslümanların farklı inanç ve kültüre sahip olması aralarında ayrılık ve gayrılığa sebep olmamalıdır. Bizlere düşen en önemli görev, her türlü fitneye karşı çıkarak milletimizin, Müslümanların ve tüm insanlığın kardeşliğini savunmaktır.”  

Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Yüzlerce “Cici Vosvos” Büyükçekmece buluşacak
Büyükçekmece Belediyesi ve Volkswagen Kaplumbağa Otomobil Derneği işbirliğiyle düzenlenen 23’üncü...

Haberi Oku