BÜYÜKÇEKMECE:
KIZILORDU KOROSU'NDAN İSTİKLAL MARŞI
2019 Türkiye-Rusya Kültür Turizm Yılı etkinlikleri kapsamında, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür Daire Başkanlığı ev sahipliğinde Aleksandrov Rus Kızılordu Korosu ve Dans Topluluğu İstanbul’daki konserlerinin ilkini Büyükçekmece’de verdi. Büyükçekmece Gazanfer Bilge Spor Salonu'nda 3 binin üzerinde kişinin katılımıyla gerçekleştirilen konser Büyükçekmecelilere müzik ziyafeti yaşattı.

3 gün boyunca konser verecek

Konser öncesi kısa bir konuşma yapan İBB Başkanı ve Büyükçekmece Belediye Başkan Adayı Mevlüt Uysal, 2019’un Türkiye-Rusya Kültür Turizm Yılı ilan edildiğini hatırlatarak, “Kızılordu Korosu, İstanbul Büyükşehir Belediyemizin davetlisi olarak 3 gün boyunca İstanbul’da konser verecek. Kızılordu Korosu dünyadaki en önemli müzik topluluklarından bir tanesi. Türkiye’de verdikleri konserlerin biletleri günler öncesinden biterdi. Bu sefer de öyle oldu. Halka açık olan iki konserin ilkini Büyükçekmece’de diğerini de Ataşehir’de olacak şekilde planladık. Biletli konserler de Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda verilecek” dedi.

Sizin desteğinizle gerçekleştireceğiz

Büyükçekmece’nin İstanbul’un coğrafi olarak en güzel ilçesi olduğunu belirten Başkan Uysal, “Kültür sanat etkinliklerinde Büyükçekmece’nin, Avrupa Yakası’nın merkezi olmasını istiyoruz. Kızılordu Korosu’nun verdiği konser Büyükçekmece’nin kültür sanat merkezi olması konusunda bir adım olur inşallah. Kızılordu Korosu’nun konseri böyle bir spor salonunda olmamalıydı. Bir kültür merkezinde olmalıydı. İnşallah Kızılordu Korosu Büyükçekmece’ye bir daha gelirse ona yakışır bir kültür merkezinde konser verir. Bunu sizin vereceğiniz destekle yapacağız” ifadelerini kullandı.

Türkçe eserler
ayakta alkışlandı

Büyükçekmecelilerin uzun yıllar unutamayacağı Aleksandrov Rus Kızılordu Korosu ve Dans Topluluğu’nun verdiği konser 120 kişilik orkestra, dansçı ve solistlerden oluşuyor. Konserde, Rusya'nın "Onurlu Sanatçı" payesine sahip isimlerinden Nataliya Moskvina, Pavel Maksimov, Valeriy Gavva ve Vadim Ananyev'in yanı sıra uluslararası yarışmalardan ödülle dönen Maksim Maklakov da solist olarak sahne aldı. Repertuvarında, 2 binin üzerinde eser bulunan koro, "İstiklal Marşı", "Sevdan Olmasa" ve "Çanakkale Türküsü"nü ve Mehter marşı Ceddin Deden’i de seslendirdi. Türkçe eserler salonda ayakta alkışlandı.Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Büyükçekmece'de ‘yasaklı ilaç'...
Büyükçekmece’de bir eve düzenlenen operasyonda, viagranın hammaddesi olarak bilinen 58 kilo sildenafil...

Haberi Oku