Dünya:
ABD Başkanlık seçimi sonuçları açıklandı mı Clinton mı Trump mı önde?

'ABD'nin yeni başkanı kim olacak' sorusu için bugün nefesler tutuldu. ABD son yılların en kritik seçimi için sandık başına gidiyor. ABD'nin Başkenti Washington'da vatandaşlar, aylar süren seçim kampanyalarının ardından yeni başkanını seçmek üzere sandık başına gitti. ABD'nin 45'inci başkanının Demokrat Parti adayı eski ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton'ın mı yoksa Cumhuriyetçi Parti adayı iş adamı Donald Trump mı olacağı, yarın sabah saatlerinde netleşmeye başlayacak.

ABD SEÇİMLERİ BAŞLADI

ABD'de ülkenin 45'inci başkanını belirleyecek seçimler için oy kullanma işlemi, ülkenin doğu yakasında yerel saatle 06.00'da başladı.

HILLARY CLINTON OY KULLANDI

Clinton TSİ 16.00'da New York'ta oyunu kullandı.

YENİ ABD BAŞKANI CLINTON MI OLACAK?

Şu an için açılan sandıklar göz önüne alındığında ibre Hillary Clinton'ı gösteriyor. Clinton daha önce Amerika Dışişleri Bakanlığı görevini üstlenmişti.Yeni ABD Başkanı Hillary Clinton mı olacak yoksa Donald Trump mı' derken ilk sonuçlar gelmeye başladı. Dixville Notch köyündeki oylama yapıldı.ABD SEÇİM SONUÇLARI AÇIKLANDI: İLK OLARAK O KÖYDE CLINTON KAZANDI AMA...

Diğer eyaletlerden en az sekiz saat önce Dixville Notch'ta yapılan oylamaya ilişkin gelen ilk sonuçlara göre, sadece sekiz seçmenin bulunduğu köyde kazanan Demokrat Parti'nin başkan adayı Hillary Clinton oldu.

CLINTON'A 4, TRUMP'A 2 OY

Sandıktan Clinton'a dört oy, Trump'a ise iki oy çıktı.

SANDIKTA SÜRPRİZ SONUÇ

Özgürlükçü Parti'nin adayı Gary Johnson bir oy alırken, köydeki seçmenlerden birinin oy verirken protesto amacıyla Romney'nin adını yazdığı kaydedildi.

TRUMP CLINTON'A BÜYÜK FARK ATTI

Ancak aynı eyaletteki diğer iki kasabadan gelen sonuçlar eklendiğinde; Cumhuriyetçi aday Donald Trump, Clinton'ı geçti.

New Hampshire'da oy kullanılan diğer iki sandık ise Hart's Location ve Millsfield kasabalarında kuruldu. Hart's Location'daki seçim sandığından Clinton'a 17, Trump'a 14 oy çıkarken; Millsfield'da Trump 16 oy alarak 4 oy alan rakibine büyük fark attı.
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

8 saat toprak altında kalan bebek kurtarıldı
Brezilya’da öldüğü sanılarak gömülen bebek, 8 saat toprak altında kaldıktan sonra kurtarıldı.

Haberi Oku