Güncel:
BALIK KAÇIYOR, BALIKÇI KOVALIYOR

1 Eylül’de denizlerde av yasağının sona ermesiyle, her gün tekneleriyle denize açılan balıkçılar tabiri yerinde ise; turnayı gözünden vuramadı. Balıkçılara göre; denizlerimizde her türden balık bol miktarda bulunuyor fakat balık sürüsü toplu olarak yakalanamadığı için bu durum balık fiyatlarının düşmesi yerine yükselmesine yol açıyor.

BALIKÇI UMUTLA KOVALIYOR

“Tekneler rast gele diyerek denize açılıyor fakat beklentimizin altında balıkla dönüyorlar” diyen İstanbul’un ünlü balıkçısı Balıkçı Kenan Balcı, “Denizde nereye olta atsan bir balık türünü yakalayabiliyorsun. Balık var hem de bol miktarda. Fakat balıkçımıza rast gelmiyor. Balık fiyatlarının düşmesi, bazı türlerin bol miktarda yakalanmasına bağlı. Bu konuda umudumuz tam. Denizlerimizde adeta balıkçı ve balık kovalamacası yaşanıyor. Balık kaçıyor, balıkçı umutla kovalıyor. Havalar serinlediğinde bu balık sürülerinin avlanabileceği inancındayım” dedi.

BEREKETLİ SEZON İÇİN DUA ETTİK

Bu yıl son yıllarda olduğundan daha fazla balık türünün bulunduğuna dikkati çeken Balıkçı Kenan Balcı, “Denizlerimizde bereket tükenmez. Ben her zaman söylüyorum; denizler ekmeden biçtiğimiz tarlalarımızdır diye.. Bu yıl esasında dışarıdan görünenin tam aksine çok bereketli. Çünkü tüm balık türleri var. Ben sadece; başta balıkçılar olmak üzere herkese az daha sabır diliyorum. Bu yıldan çok umutluyum. Balıkçı camiamız da aynı fikirde. Geçtiğimiz günlerde din görevlilerimizi tesislerimizde ağırladık. Hocalarımız da sezonun bereketli olması için bile dua etti. Bu yılın, geçen yıllardan bile daha bereketli olacağı konusunda umutluyuz” diye konuştu.  

Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Silivri'de Ahşap Bina Alev Alev Yandı
SİLİVRİ'nin Kurfallı Mahallesi'nde bulunan iki katlı ahşap bina henüz belirlenemeyen bir nedenle...

Haberi Oku