SİLİVRİ:
Deprem kahininden yeni tahmin: 9 büyüklüğünde...
'Deprem kahini' olarak ünlenen Frank Hoogerbeets'in geçtiğimiz günlerde bir tahmini daha tutmuştu. Ekvador'da meydana gelen 7,5 büyüklüğündeki deprem ile birlikte Hoogerbeets'in açıklamaları tekrardan endişe yaratmıştı. Deprem kahini dün korkutan bir açıklama daha yaptı.

'Deprem kahini' Frank Hoogerbeets 8 büyüklüğüne yakın deprem olacağını açıklamıştı. Hoogerbeets, şubat ayında gezegen hizalanması yaşanacağını ve 21 Şubat'ta bunun deprem olarak karşılığı olacağını ifade etmişti. Türkiye'de de depremlerin ardından Frank Hoogerbeets'in bu tahmini büyük endişeye yol açmıştı.

9 BÜYÜKLÜĞÜNDE DEPREM
Özellikle şubat ayının son iki haftasına dikkat çeken Hoogerbeets mega deprem olacağını belirtmişti. Ekvador'da bugün yaşanan 7,7 büyüklüğündeki deprem akıllara tekrar 'deprem kahini'nin açıklamalarını getirmişti. Dün yeni bir açıklama yapan Hoogerbeets 9 büyüklüğünde bir depremin daha meydana geleceğini iddia etti.

Hoogerbeets 1960 ve 1964 yıllarında Şili'de yaşanan 9.5 ve Alaska'da yaşanan 9.2 büyüklüğündeki depremlerden yola çıktığını açıkladı.

Hoogerbeets'e göre Alaska ve Şili'deki şartlarla 26 Şubat 2019'daki şartlar bire bir benzerlik gösterdiğini açıkladı. 'Deprem kahini' tahminlerini Güneş Sistemi Geometri Endeksi'ne dayandırmış ve geçerliliği olduğunu öne sürmüştü.

 
 

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

BAŞKAN YILMAZ: “MİMARSİNAN’A ÇEKİ DÜZEN...
Silivri Belediyesi tarafından Mimarsinan Mahallesi’nde kurulan Gönül Sofraları İftar Programı, mahalle...

Haberi Oku