Reklamı atla
Yurt Haber Haberleri Tümü

İFTAR GÜZEL DE YA REFERANDUM!

Büyükçekmece Belediyesi’nin geleneksel olarak TÜYAP Fuar Merkezi’nde verdiği 10 bin kişilik halk iftarında referanduma yönelik hiç bir sloganın olmaması vatandaşların takdiriyle karşılandı. Ancak Akgün’ün belediye başkanı olarak günlük programlarına referanduma dair hiçbir etkinlik sokmaması tepki toplamaya devam ediyor.

Mahallelerden iftar alanına otobüslerle taşınan vatandaşlar, iftar alanında muhteşem görüntülere sahne oldular.  
Belediyenin Ramazan boyunca hiçbir iftarında referanduma yönelik siyasi hiçbir slogana yer vermediklerini dile getiren Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün,  halkımızı buraya bir arada iftar açmak hemşericilik duygularını pekiştirmek için davet ettik. Herkesin siyasi düşüncesi kendisine. Referandum günü halkımız mutlaka kendi düşüncesini sandığa yansıtacaktır ”dedi.
Böylesine büyük iftarları rekor kırma yarışı haline getirmenin son derece yanlış olduğunu dile getiren Başkan Akgün; “ Bizim amacımız kesinlikle rekor adı altında başkalarıyla yarışarak buralara kadar getirdiğimiz insanları aç bırakmak değil. Davet ettiğimiz halkımıza verdiğimiz yemeğe karşılık oy istemek hiç değildir. Ramazan boyunca diğer iftarları gördük ellerlinde paketler evet, evet, evet. Mübarek ramazan ayını ganimet bilip burada siyaset yapmanın son derece çirkin olduğunu düşündüğümden biz bunu hiç bir iftarda yapmadık” şeklinde konuştu.
İftara katılan vatandaşlarda bir tas çorba karşılığında kendilerinden oy isteyenleri kınadıklarını dile getirerek Büyükçekmece Belediyesi’nin bu organizasyonundan memnun olduklarını anlattılar.
Büyükçekmece Belediyesi’nin düzenlediği halk iftarına CHP İstanbul İl Başkanı Berhan Şimşek CHP İstanbul Milletvekili Prof.Dr. Sacit Yıldız’ın yanı sıra sanatçılar katıldılar.

Yorumlar
  • serdar

    padişahım iftar veriyor.hayır,ı kullanmıyor.kullanamazda.kullanırsa.ne olacağını çok.iyi biliyor.birilerine.bakın ben buyum.hiç bir iftarımda.hayır.yoktur.demeye getiriyor.padişahım.sen çok.yaşa.seni akp,ye almayacaklarını bil.ve mecliste verdiğin sözünü tut.istifa et.en.saglıklısı bu olacak diye.düşünüyorum....

    cevapla
Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz
Facebook Yorumları