Reklamı atla
Güncel Haberleri Tümü

Okul servis ücretlerine zam yapılmadı

Okul servis ücretlerine zam yapılmadı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı yeni eğitim öğretim yılında okul servis ücretlerine zam yapmadı.

 

UKOME nin aldığı karara göre, okul servislerinde öğretim yılı boyunca resmi ve idari tatiller ücrete tabi olacak, yarı yıl tatilinde ise öğrencinin okula gitmediği günler için ücret alınmayacak. Alınan UKOME kararına uymayan ve yarıyıl tatilinde öğrencinin okula gitmediği günler için ücret talep eden ve ücret tarifesinin üzerinde fiyat uygulayan okul servis araçları için ise ilgili cezai müeyyideler uygulanacak.
Okul servis araçları İstanbul Büyükşehir Belediyesi Toplu Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü tarafından verilen güzergâh kullanım izin belgesi olmadan İstanbul genelinde faaliyet gösteremeyecekler. ücret tarifesinde belirtilen fiyatların dışında ücret talep eden ya da ilgili UKOME kararında belirtilen hükümlere uymayan ve vatandaşa/müşterisine gerektiği gibi davranmayan okul servis araçları ile şoförler hakkında tüm şikâyetleri
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Alo Beyaz Masa 153 e ya da Toplu Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü ne iletebilirsiniz. Vatandaşlar şikâyetlerini topluulasim@ibb.gov.tr mail adresine yapabilirler.


 2010 - 2011 YILI OKUL SERVİS üCRET TARİFESİ

 * 25 Km  nin üzerindeki her bir km için 2.80 TL ilave yapılır.
* Köprü geçiş ücreti fiyatlara ilave edilir.
* Tarifede belirtilen mesafe dilimlerine ait Km.  nin 400 metre aşılması halinde bir üst dilim ücreti ödenir.
* Etüt için yapılan taşımalarda servis ücretinin en fazla %30  u ilave edilir.
* Kardeş indirimi birinci kardeşe  %10 ikinci kardeşe  % 20 indirim olarak uygulanır.
* öğretim yılı boyunca resmi ve idari tatiller ücrete tabidir. ( Yarıyıl tatili ücreti alınmaz.) 

Yorumlar
  • hacıcavcav

    Bir yazar okunarak gazetesine katkıda sağla okunmayarak okuyucuda eksiltir buradaki ilkyazınızda çam ütüne çam devirmişsiniz. Katılım oranı %73 Yani katılmayarak sana oy vermiyorum senden değilim diyenlerin oranı %27 bunla direkt Hayır hanesine yazılır çünkü evet demek için sandık kuruldu yani kabul ettirmek için. iyi bir hesap yap AKP %36-37 lerde bu anayasayı halka geçirdi :) Öte yandan Hayır oyları ve MHP nin hali malum CHP %35 lerin üzerine tırmanırken MHP gümledi. Bir ana muhalefet partisin

    cevapla
Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz
Facebook Yorumları