Başkan Yılmaz sahneye çıkacak

Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, ilçe merkezine uzak mesafedeki köylerde yaşayan kadın ve çocukları tiyatro ile buluşturdu. Başkan Yılmaz, "İnşallah Kurfallı Mahallesi’nde de bir oyun oynayacağız. O oyunda küçükte olsa ben de bir rol alacağım" bilgisini verdi

Başkan Yılmaz sahneye çıkacak

Silivri’de tüm köy ve mahalleleri kültür sanat heyecanı sardı. Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz’ın “Tiyatro ile tanışmayan kimse kalmayacak” sözleriyle başlattığı çalışmalar kapsamında, merkeze uzak mahallelerde yaşayan Silivrililer tiyatro ile buluşuyor. Dün yapılan etkinlikte Beyciler, Büyükçavuşlu, Danamandıra, Sayalar, Seymen ve Yolçatı mahallesinde yaşayan kadın ve çocuklar, otobüsler ile ilçe merkezinde bulunan Silivri Belediye Tiyatrosu Önder Yılmaz Sahnesi’ne getirildi. “Can Erik” adlı tiyatro oyununu izleyen kadınlar ve çocukların mutlu anlarına Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz da eşlik etti. İpek Tanrıyar, Murat Tavlı, Efsane Geçen, Bahri Çervatoğlu ve Nami Esatgil’in sergilediği oyun mahallelilerin beğenisini topladı.

Köyler tiyatroyla buluştu


Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, sahnelenen tiyatro gösterisinin ardından oyuncuları tebrik etti ve yaptığı konuşmada Silivrili kadınların her zaman yanında olduğunu ifade etti. Desteklerinin artarak devam edeceğini belirten Başkan Yılmaz, “Bu kadar kıymetli bir ekibi, böyle güzel bir oyunu Silivri’de ağırlamaktan duyduğum mutluluğu ifade etmek istiyorum. Günün stresini üzerimizden aldınız, teşekkür ederim" dedi. Ulaşım imkânı sağlayarak köylerde yaşayan kadınlar ve çocukları ilk kez tiyatro ile buluşturduklarına vurgu yapan Başkan Volkan, "Bugün Silivri’deki köylerimizde mahallelerimizde yaşayan hanımefendiler ile beraberiz. Silivri merkezde bu oyunlar oynanıyor ama onların izleme imkanı gelip gitme zorlukları nedeniyle kısıtlı oluyor. Bugün biz Silivri’nin köylerinin de tiyatro ile buluşması için buradayız" ifadelerini kullandı.

Küçük bir rolü olacak

Yakın zamanda Kurfallı Mahallesi’nde de bir oyun oynanacağını dile getiren Yılmaz, "Bu oyunda küçükte olsa ben de bir rol alacağım, sizlerle beraber olacağım dedim. Henüz rol almak kısmet olmadı, ama bunu da yapıp huzurunuzda olacağım. Kültürün sanatın her şeyin en iyisine Silivri’de yaşayan vatandaşlarımın layık olduğunu söyledim. Mutlu çocukların, mutlu gençlerin ve mutlu ailelerin yaşadığı bir marka kenti el ele verirsek beraber yaratabileceğimizi ifade ettim. Bu etkinlikler taşımalı sistem ile yapılmaya devam edecek ama köylerdeki okullarımızın tiyatro salonlarını da hazır hale getirmeyi sürdürüyoruz. Kadıköy mahallemizde bir okulumuzun tiyatro salonunu bağışçı bir arkadaşımız vasıtası ile yaptırdık. Köy okullarındaki tiyatro sahnelerimiz aracılığı ile tiyatro oynanmayan köy kalmayacak. İnşallah bizler gelip oralarda sizlerle beraber olacağız. Bu duygu ve düşüncelerle özellikle hanımların 5 yıl boyunca yanında olacağıma, çocuklarınızın ellerini bırakmayacağıma söz veriyorum" diye konuştu.

Zeynep Vural

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER