ZANAAT NEREYE KADAR SANAT

Silivri Belediyesi Ocak Ayı Kültür Sanat Etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen Derya Tecimer’in “Zanaat Nereye Kadar Sanat” isimli söyleşisi sohbet tadında geçti

ZANAAT NEREYE KADAR SANAT

Silivri Belediyesi Önder Yılmaz Sahnesi, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Geleneksel El Sanatları Bölümü Öğretim Görevlisi Derya Tecimer’i misafir etti. Günümüzde sanat ve zanaat ilişkisi üzerine konuşma yapan Tecimer, zengin bir sunuş gerçekleştirdi. Silivri Belediyesi Ocak Ayı Kültür Sanat Takvimi kapsamında gerçekleştirilen söyleşiye Silivri Sanat Platformu’nun yanı sıra öğrenciler, sanatseverler ve vatandaşlar katıldı.


Slayt eşliğinde anlattı

Öğretim Görevlisi Tecimer, özellikle öğrencileri bilgilendirmek konusunda hassasiyet göstererek, sanat ve zanaat tanımlamalarına yer verdi. Akıl ile yeteneğin, beraberinde ustalık ve sanat ile günümüzde çok önemli bir yere sahip olduğunu aktaran Tecimer, iki dalın farklılıklarına da değindi. Sanatçıların ve zanaatkarların kesişmesi ile günümüzde birbirinden kıymetli ve paha biçilmesi zor eserlerin ortaya çıktığını slayt eşliğinde vurgulayan Tecimer, çağdaş sanat terimlerini katılımcılara anlattı. Konuşmasının ardından katılımcıların sorular ile devam eden söyleşi faydalı ve bilgilendirici oldu.

Zeynep Vural

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER