Baharı beklerken yine kar geldi

Nisan ayında etkili olan kar yağışı bazı kentleri etkisi altına aldı. Ağrı, Bitlis ve Ardahan'da gece geç saatlerde başlayan kar yağışı hayatı olumsuz etkiledi.

Baharı beklerken yine kar geldi
Posof'ta kar yağışı sokakları beyaz örtüye büründürdü. Gece saatlerinde başlayan kar yağışı, aralıklı olarak sabah saatlerine kadar devam etti. Çiçek açan ağaç dalları karla kapandı.

Kar yüksek kesimlerde tipiye dönüşürken, bazı köylerde elektrik kesintisi yaşandığı belirtildi.

Öte yandan, bahar ayında yaşanan kar yağışı, kartpostallık görüntüler oluşturdu.

AĞRI’DA KAR YAĞIŞI

Ağrı’da etkili olan kar yağışı kenti beyaza bürürken, yazı bekleyen vatandaşlar ise gördükleri manzara karşısında şaşkınlıklarını gizleyemediler. Gece geç saatlerde başlayan kar yağışı sonrası Ağrılı vatandaşlar güne beyaz örtüyle uyandı. Ağrı beyaza bürünürken, beklenmeyen kar yağışı hayatı olumsuz etkiledi. Yazın gelmesini beklerken kar sürpriziyle karşılaşan vatandaşlar şaşkınlıklarını gizleyemedi. Yazı beklerken kar sürpriziyle karşılaştıklarını ifade eden Erhan Yıldız, “Bugün 13 Nisan. Ağrı’da mükemmel bir kar yağışı var. Ağaçların çiçek açmasını beklerken sürpriz bir kar yağışıyla güne uyandık. Şok etkisindeyiz şu an. Havalar ısınmış çiçekler aşmıştı. Yazın geldiğine seviniyorduk. Ama yine kar yağdı” dedi.
Kar yağışıyla birlikte şehir merkezinde ulaşımda yer yer aksamalar meydana geldi. Belediye ekipleri, yolların kapanmaması için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.


NİSAN KARI AHLAT'I BEYAZA BÜRÜDÜ

Bitlis'in Ahlat ilçesinde etkili olan kar yağışı kenti beyaza bürüdü. İlçede etkili olan yağmur, yerini dün geceden itibaren kar yağışına bıraktı. Nisan ayı ortasında yazı beklerken kar yağışıyla karşılaşan vatandaşlar, şaşkınlıklarını gizleyemedi. Kar yağışıyla birlikte ilçe beyaza bürünürken, vatandaşlar ise araçlarının üzerinde biriken karları temizledi.

ARDAHAN’DA KAR YAĞIŞI

Ardahan’ın Posof ilçesinde Nisan ayında kar yağışı etkili oldu. Posof’ta kar yağışı sokakları beyaz örtüye büründürdü. Gece saatlerinde başlayan kar yağışı, aralıklı olarak sabah saatlerine kadar devam etti. Çiçek açan ağaç dalları karla kapandı. Kar yüksek kesimlerde tipiye dönüşürken, bazı köylerde elektrik kesintisi yaşandığı belirtildi. Öte yandan, bahar ayında yaşanan kar yağışı, kartpostallık görüntüler oluşturdu.
Güncelleme Tarihi: 13 Nisan 2015, 12:54

Zeynep Vural

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER