Yurt Haber:
DSP: EDREMİT'TE CHP ADAYINI DESTEKLEYECEĞİZ
 DSP'den CHP adayı ile şaşırtan ortak seçim çalışması
Türkiye genelinde CHP'den istifa eden belediye başkan adaylarına partinin kapısını açan DSP, Balıkesir'de sürpriz bir karar aldı.
 12 Şubat 2019 18:17 /  Siyaset
 
Türkiye genelinde birçok yerde 31 Mart Seçimleri için aday çıkaran ve çıkarmaya da 19 Şubat'a kadar devam edecek olan DSP, Balıkesir'in en büyük ilçelerinden biri olan, birçok ilden nüfusu fazla olan Edremit'te CHP'nin adayını destekleme kararı aldı.
Gazetedogan'ın haberine göre, CHP edremit Belediye Başkan Adayı Hasan Arslan ve DSP Balıkesir İl Başkanı Mehmet Akma ile Edremit'teki DSP'lilerle bir araya geldi.
Büyük buluşmada konuşan DSP Balıkesir eski İl Başkanı Mehmet Akma, “Bugün Bülent Ecevit, bizleri bir arada tutan yegâne isimdir. DSP bizim ocağımız ise, CHP de baba ocağımızdır ve bizler baba ocağında Sayın Selman Hasan Arslan’ı destekliyor olmaktan onur duyuyoruz. Edremit’te DSP’nin destekleyeceği aday CHP’nin Edremit Belediye Başkan Adayı Selman Hasan Arslan’dır. Bunu belirtmek istiyoruz. Zeytinli’de DSP çatısı altında yaptığı ilkeli siyasi duruşu ve belediyecilik hizmetlerini Edremit’te de hayata geçireceğinden hiçbir şüphe duymuyoruz” dedi.
Buluşmada konuşması sık sık sloganlarla kesilen CHP Edremit Belediye Başkan Adayı Selman Hasan Arslan, şunları söyledi:
“DSP Balıkesir İl Başkanı Sayın Mehmet Akma nezdinde Demokratik Sol Partili tüm gönüldaşlarıma bugün düzenledikleri bu büyük buluşma ve güçlü destekleri için teşekkürlerimi iletiyorum. Bizler aynı görüşü temsil eden ve aynı hedefe doğru yürüyen insanlarız. DSP’yi Zeytinli’de Belediye Başkanlığı yaptığım dönemde güzel bir şekilde temsil ettiğime inanıyorum.
Ve aslında o temsiliyet olmasaydı, bugün bu sevgi, ilgi ve adeta koşulsuz şartsız destek de olmazdı. Siyaset aslında gönül işi ise, biz zaten CHP ve DSP’si bu birlikteliği Edremit’te kurmuş durumdayız. Bizim siyaseten hedefimiz diğer kişiler değildir. Bizim hedefimiz nasıl bir oy daha fazla alıp Edremit’te hizmet çıtasını yukarıya çıkartırız bunun muhakemesidir.
Biz bunun gayreti içerisindeyiz. Heyecanımız, coşkumuz bundandır… ‘Bir Hayalim Var’ diyerek çıktığımız bu yolda ‘Bu yol, asla yalnız yürünmeyecek bir yoldur’ dedik ve bugün hem hayalimize ortak olanları hem de bu zorlu yolda bizlerle beraber yürüyenleri görmekten büyük bir mutluluk duyuyorum. Tekrar ilginiz ve desteğiniz için teşekkür ediyorum. Sağ olun, var olun.”
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

AKP'den MHP'ye geçti, her şey ortaya...
AKP'li Hüseyin Boz'un Belediye başkanı olduğu Çankırı’da, yerel seçimleri MHP'li aday...

Haberi Oku