Avcılar'da kahvehanede oyun oynayan 24 kişiye 3 bin 180'er TL ceza

AVCILAR'da yapılan koronavirüs önlemleri denetiminde kahvehanelerde oyun oynadıkları tespit edilen 24 kişiye 3 bin 180'er TL idari para cezası kesilirken, 4 iş yeri için idari işlem yapıldı.

Avcılar'da kahvehanede oyun oynayan 24 kişiye 3 bin 180'er TL ceza

AVCILAR'da yapılan koronavirüs önlemleri denetiminde  kahvehanelerde  oyun oynadıkları tespit edilen 24 kişiye 3 bin 180'er TL idari para cezası kesilirken, 4 iş yeri için idari işlem yapıldı.Avcılar Kaymakamlığı'na bağlı, aralarında polislerin de bulunduğu sivil ekipler,  koronavirüs önlemleri kapsamında denetimlerini dün gece de sürdürdü ekipler 26 işyerini denetledi.

 3 BİN 180'ER TL CEZAK

oronavirüs önlemleri kapsamında bir süre kapatılan ve 1 Haziran'da tekrar açılan kafe, çay bahçesi, kahvehanelerde  her türlü oyun oynanması yasaklandı. Yasak kapsamında denetim yapan ekipler, 4 işyerinde iskambil veya okey oynandığını tespit ederek işletmeciler hakkında idari işlem başlattı. Buralarda oyun oynayan  24 kişiye de Umum Hıfzıssıhha Kanunu'na muhalefet suçundan 3 bin 180'er TL olmak üzere toplam 76 bin 320 TL idari para cezası kesildi.

Görevliler ayrıca kafe, kahvehane gibi yerlerde klima çalıştırmanın, gazete, dergi bulundurmanın yasak olduğunu, masa örtüleri için de hijyen kurallarına uyulması, çay ve benzeri ürünleri servis edenlerin mutlaka maske takması, bardakların en az 60 derecede sıcakta yıkanması gerektiğini hatırlattı.

Zeynep Vural

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER