Çocukların polis KANKA’ları var

Çocukların polis KANKA’ları var
Toplum destekli çocuk polisi Kanka’lar dün TAY ilköğretimde öğrencilerle buluşarak bilgilendirme yaptı. İstanbul Çocuk Şube Müdürlüğü ve Esenryurt Toplum Destekli Polisleri, çocuk polisi «Kanka» ile birlikte Esenyurt Tay İlköğretim Okulu’nda bilgilend

İstanbul Çocuk Şube Müdürlüğü ve Esenyurt Toplum Destekli Polisleri çocuk polisi 'KANKA'yı da yanına alarak Esenyurt'da bulunan bir İlköğretim Okulu'nu ziyaret etti. Çocuk polisi Derya ablalarını soru yağmuruna tutan öğrenciler, daha sonra sahneye çıkan KANKA maskotlu polislerle dans ederek tehlikelere maruz kaldıklarında neler yapabilecekleri konusunda bilgi aldı.


Polis döver mi?

İstanbul Çocuk Şube Müdürlüğü'ne bağlı "Çocuk polisi KANKA"nın ziyaretleri sürüyor. Hergün bir yada iki okula giderek bilgi veren kanka'nın önceki günkü durağı Esenyurt oldu. Esenyurt Tay İlköğretim Okulu'na giden kankanın gösterisi öncesi sivil ve resmi polislerle ilgili klipler izlettirildi. Daha sonra çocuklardan gelen sorular ise çocukların polis ablası Derya Coşkun'u terletti. Çocuklar "Polis neden şiddet uyguluyor", "Polis bir suçluyu yakaladığında dövüyor mu" gibi soru yağmuruna tutulan Derya Coşkun, Polislerin kimlere müdahale ettiği konusunda çocuklara aydınlatıcı bilgiler verdi.

SMS atabiliyorlar


ALO KANKA'nın da tanıtıldığı toplantıda, çocukların her türlü problemleri için çocuk polisi KANKA'ya 1550'den SMS atabilecekleri ya da kanka.com.tr'den ulaşabilecekleri belirtildi. Toplantıda ayrıca çocuk polisi Derya Coşkun, küçük çocuklara sihirli parmakları anlatarak, 5 parmağını gösterdi ve çocukların kimlere güvenmesi gerektiğini anlattı. Parmaklardan birisi çocukların kendisi, diğer parmak, anne ve babası, üçüncü parmak öğretmenleri, dördüncü parmak anne ve babası ile öğretmenlerin söylediği kişiler, beşinci parmak ise polis, hakim, savcı, doktor gibi meslekler olduğu vurguladı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.