İngiltere'yi sarsan araştırma

İngiltere'yi sarsan araştırma
İngiltere'de 1 milyon çocuk saldırıya uğrayıp istismar edildi.
İngiltere'de, çocukların korunmasına çaba gösteren "Çocuklara Yönelik Zalimliğin Önlenmesi için Ulusal Toplum"(National Society for the Prevention of Cruelty to Children -NSPCC), yaşları 11 ile 17 arasında değişen 1 milyon çocuğun cinsel istismara maruz kaldığı ya da saldırıya uğradığını açıkladı.

NSPCC'nin yayımladığı raporda, yaşları 11 ile 17 arasında değişen her 5 kişiden 1'inin kötü muamele gördüğü, her 20 kişiden 1'inin cinsel istimara maruz kaldığı belirtilirken, diğer yüzde 18.6'sının ise yetişkinler tarafından evde fiziksel saldırı uğradıkları belirtiliyor.

46 BİN ÇOCUK KORUMA ALTINDA
Resmi rakamlara göre İngiltere genelinde 46 bin çocuk 'Çocuk Koruma Programı' çerçevesinde koruma altınd abulunuyor. Ancak bu rakamın buz dağının görünen kısmı olduğu vurgulanıyor.

"ÇOCUKLARA KARŞI İŞLENEN SUÇLAR RAPOR EDİLMİYOR"

NSPCC Yönetim Kurulu Başkanı Andrew Flanagan, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, fiziksel saldırı, zorla seks ve ihmallerin yüzbinlerce çocuğun hayatını karartmaya devam ettiğini ve bu suçların bir çoğunun ise rapor edilmediğini söyledi.

Flanagan, "Birbiri ardına gelen hükümetler, çocukların korunması konusunda gerekli adımları attı, ancak baskı altındaki yerel yönetimlerin bu konudaki çabaları yeterli olmuyor. İngiltere bugün dahi çocuk ihmali sorunuyla karşı karşıyadır" diye ifade etti.

NSPCC'nin yaptığı araştırma,1 milyon çocuğun saldırıya uğradığı veya cinsel istismara maruz kaldıklarını ortaya koydu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.