Davutoğlu: Saldırının faili yabancı uyruklu DEAŞ üyesi

Davutoğlu: Saldırının faili yabancı uyruklu DEAŞ üyesi
Başbakan Davutoğlu, İstanbul'daki saldırının yabancı uyruklu bir IŞİD militanı tarafından gerçekleştirildiğini açıkladı.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, İstanbul'daki saldırının yabancı uyruklu bir IŞİD üyesi tarafından gerçekleştirildiğini söyledi.
Alevi Kültür Dernekleri temsilcilerini kabulünde konuşan Davutoğlu, İstanbul Sultanahmet'te sabah saatlerinde gerçekleştirilen ve 10 kişinin hayatını kaybettiği terör saldırısına değindi.
Saldırıda hayatını kaybeden 10 kişinin de yabancı olduğunu ifade eden Davutoğlu, failin ise yabancı uyruklu bir IŞİD üyesi olduğunu açıkladı.
Davutoğlu konuşmasında özetle şu ifadeleri kullandı:
"Terör saldırıları Bazen Paris'te, bazen Londra'da, bazen de ülkemizde, Ankara'da Suruç'ta bugün de İstanbul'da söz konusu olabiliyor.Terör nereden gelmiş olursa olsun, terör eylemi yapan insanlık suçu işlemiş olur. Terör örgütlerine karşı açık bir tavır sergiledik. 

Ortaya çıkan boşluktan istifade eden DEAŞ terör örgütünün eylemleri en barbar örnekler arasındadır. Paris saldırısında dayanışmamızı gösterdik. Bugün ülkemizde gerçekleşen saldırıda hayatını kaybedenlerin tümü yabancı uyruklu. Bu misafirlerimiz bizim için aziz ve değerlidir. 

Onlar Türkiye'yi tanımak için gelmişlerdi. Her şeyden önce hayatını kaybedenlerin ailelerine taziyelerimi iletiyorum. Biraz önce görüştüğüm Merkel'e de taziyelerini sundum.
Bu saldırı Türkiye'nin demokratik ortamını etkileyemeyecektir. Sadece orada bulunanları değil, bütün Türkiye'yi hedef aldı. Saldırının failinin yabancı uyruklu DEAŞ mensubu olduğu anlaşıldı. Bu eylemi gerçekleştiren failin bütün bağlantıları ortaya çıkarılacak."

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.