Gençler bilim insanı olacak

AK Parti Beylikdüzü Belediye Başkan adayı Mustafa Necati Işık, Beylikdüzü’nde oturan kanaat önderleriyle bir araya geldi. Işık, "Gençlerimizi yapay kodlama, robotik zekâ, bilim laboratuvarları, yazılım atölyeleriyle buluşturacağız. Yeni teknolojik tasarımlar icat eden bilim insanları olarak yetiştireceğiz” dedi

Gençler bilim insanı olacak

AK Parti Beylikdüzü Belediye Başkan adayı Mustafa Necati Işık Beylikdüzü’nde bir restoranda verilen yemekte kanaat önderleriyle buluştu. İstanbul’un en genç Belediye Başkan adayı olduğunun altını çizen Işık, "Beylikdüzü’ne hizmet etmek için yola çıktık. Çok ciddi bir süreci geride bırakıyoruz. Pazartesi Beylikdüzü’nün kaderini değiştirecek bir seçime doğru gidiyoruz” ifadelerini kullandı.

Şehir içi tramvay hattı

Ulaşım, eğitim, spor ve kültür-sanat üzerine çok ciddi çalışmalar yaptıklarını belirten Işık, “Beylikdüzü’ne yeni dönem itibariyle metroyu getiriyoruz. Beylikdüzü içi ulaşımı rahatlatacak bir tramvay hattı kuruyoruz. Denize sıfır bir ilçe olduğu için deniz otobüslerini getiriyoruz. Bu üç ulaşım ağıyla birlikte önümüzdeki 50 yılın yükünü Beylikdüzü’nün üzerinden almış olacağız” dedi.

Eğitim alanında yapacaklarını da anlatan Işık, "Beylikdüzü’nde anaokulundan başlayıp üniversite çağına başlayana kadar yavrularımızı, yapay kodlama, robotik zekâ, bilim laboratuvarları, yazılım atölyeleriyle buluşturacağız. Gençlerimizin yeni teknolojik tasarımlar icat eden bilim insanları olarak yetiştireceğiz” ifadelerini kullandı.

Büyük bir plaj yapılacak

Gençlerin geleceği için yatırımlar yapacağını söyleyen Işık, “10 sene sonra Beylikdüzü’nden yeni sanatçılar, spor şampiyonları yetişmesi için bir Sanat Akademisi bir de Spor Akademisi kuruyoruz. Bu Sanat Akademisinde tiyatrodan ses sanatçısına kadar çok önemli değerleri Beylikdüzü’nden yetiştireceğiz. Spor alanında da yavrularımızı yetiştirip onların başarılı olmasını sağlayacağız” dedi.

Sahilde çok büyük bir plaj açacaklarının sözünü veren Işık, “Artık Beylikdüzü’nden de vatandaşlarımız denize girebilecek. Bunun yanında çok profesyonel bir dalış merkezi, Yelken Kürek Okulu ve Rüzgâr Sörfü Merkezi açacağız. Bu spor çeşitliliğini artırarak Beylikdüzü’nden gençlerimizin de bayrağımızı taşıyarak bizleri gururlandırdığını göreceğiz” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2019, 08:47

Zeynep Vural

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER